• úterý 19. září 2017
  • Redakce

Opavští míří podruhé ven, v derby vyzvou Porubu

Kolotoč zápasů pokračuje, k druhému venkovnímu utkání vyjedou Opavané do nedaleké Poruby, která se stejně jako v minulé sezóně netají svým chtíčem hrát první ligu. Oba kluby navíc pojí hned několik hráčů, kteří ještě donedávna hájili barvy středečního soupeře.

HC RT TORAX Poruba 2011 – HK Opava

RT TORAX ARENA, 18.00

Rozhodčí: Koziol – Rožánek, Konvička

Vstupné: 50 kč (děti do 15 let zdarma)

Poruba zažila před začátkem sezóny zklamání. Chtěla namísto druhé ligy hrát polskou „extraklasu“, ale její účastníci nakonec při hlasování zvolili její nepřijetí. V minulé sezóně měli Ostravané kádr posilněn o několik zvučných jmen z Vítkovic, ale ani to jim na postup do první ligy nestačilo.

Kým se letos posílil soupěř

Letos se RT TORAX posilnil v bráně o bývalou oporu šumeprských Draků, gólmana Hynka Kůdelu. Z Šumperka dorazili do Ostravy také obránci Michael Janota, Luboš Adam nebo druhý z trenérů , Aleš Flašar. V útoku se Poruba posilnila o jednoho ze strůjců loňského vsetínského postupu, Vladimíra Luku nebo mládežnického reprezentanta Samuela Ollendera.

Z Poruby do Opavy

Kluby pojí hned několik jmen, které donedávna oblékaly dresy středečního rivala. Ještě v minulé sezóně hájili barvy Toraxu Josef Tichhý, Rostislav Vaněk, Petr Seidler a Marek Sedlář, kteří ve středu nastoupí proti Porubě v dresu Opavy.

Poruba zažila vítězství i pachuť prohry

Poruba dosud odehrála dva zápasy. Nejprve zvítězila nad Šumperkem 5:2, v sobotu ale boj na jihu Moravy nezvládla a z Hodonína odjížděli Ostravané po prohře 3:5.

Koho se obávat?

Po dvou utkáních vyšel bodově nejlépe Tomáš Káňa (0+6). Sekundují mu obránce Jan Dresler (2+2) a útočník Vladimír Luka (3+0).

Slezané zažili všechny scénáře

Opava okusila v letošní sezóně snad všechny možné konce. Na úvod soutěže remizovala s Valašským Meziříčím, se kterým padla v prodloužení. Později Slezan zkolaboval ve venkovním utkání s Novým Jičínem, kde padl vysoko 0:7. V posledním zápase si Opavané spravili chuť, když se jim povedlo vynulovat Kopřivnici, nad kterou zvítězili 3:0.

Nejlepší střelci Opavy

Za nejproduktivnějšího hráče Opavy platí Lukáš Černý (1+3). Se dvěma body jsou v závěsu za ním Vlastimil Malina, David Galvas, Bohumil Herman a kapitán Petr Chalupa.