• čtvrtek 24. března 2011

Opavští páťáci budou bojovat o nejvyšší mety na neoficiálním MČR 5. tříd

Mladí hokejisté pod vedením kouče Romana Vaňka se po vítězství v nadstavbové skupině E probojovali na Českomoravský pohár, tedy něco na způsob republikového mistrovství pátých tříd. Na turnaji se tak mladí Slezané střetnu s celky, jakými jsou pražská Sparta či Hvězda, s karlovarskou Energií či havlíčkobrodským Rebelem.

Hokejoví benjamínci z líhně opavského Slezanu se po letošní vynikající sezóně kvalifikovali na turnaj pod názvem ČESKO – MORAVSKÝ pohár, který se uskuteční v Karlových Varech. Toto dvoudenní klání je jakýmsi Mistrovstvím České republiky 5. tříd, zúčastní se jej totiž pouze vítězové jednotlivých regionálních soutěží v žákovské lize pátých tříd.

Ti tak mají možnost konfrontace s nejlepšími mančafty v České republice v dané kategorii. Spolu s opavským Slezanem na tomto turnaji, který se uskuteční ve dnech 30. 3. – 31. 3. 2011 v karlovarské KV Aréně, startují mužstva HC Energie Karlovy Vary, HC Sparta Praha, HC Hvězda Praha a HC Rebel Havlíčkův Brod.

Svěřenci trenéra Romana Vaňka ovládli svou Severomoravskou skupinu E již v základní části, kterou vyhráli. Z dvaadvaceti soutěžních utkání osmnáct vyhráli, dvakrát remizovali a pouze dvakrát prohráli.

V nadstavbové části (1 – 6) pak mladé naděje opavského hokejového klubu doslova dominovali, když ji vyhráli s náskokem více než deseti bodů na druhý Vsetín. Sezonu tak nelze hodnotit jinak, než jako úspěšnou.

Do dějiště republikového šampionátu odcestuje pátá třída Slezanu v tomto složení:

Brankaři: Gilik, Vojkůvka
Obránci: Hadamczik, Lelek, Kunc, Kroček, Červenka
Útočníci: Čížek, Vojtovič, Haas, Bitomský, Teichmann, Vícha, Věntus, Beránek, Peterek