• pondělí 25. září 2017
  • Redakce | FOTO: Adam Krátký

Opavští před pauzou zamíří na led lídra tabulky z Hodonína, podaří se jim bodovat?

Opava má za sebou pět odehraných zápasů, což znamená, že se v letošní sezóně neutkala pouze s jedním ze všech možných soupeřů ve své skupině. Jsou jimi hodonínští Drtiči, kteří si drží první příčku. Opavští se nachází na opačné straně tabulky a z jihu Moravy, kam ve středu zavítají na utkání s Hodonínem, se jim proto bude hodit každý bod.

SHK Hodonín – HK Opava

Zimní stadion Václava Nedomanského

Rozhodčí: Slavka – Blaha, Goňa

Úvodní vhazování 18.00

Vstupné: 60 kč (stání), 70 kč (sezení)

Hodonín proti Opavě nastoupí po jednokolové pauze, kterou si mohl dopřát po nečekané domácí prohře se šumperskými Draky. V ostatních zápasech si ale Drtiči na své výkony nemohou stěžovat. Na začátek sezóny přejeli Nový Jičín 5:1, nad Kopřivnicí zvítězili 8:2 a druhou Porubu přehráli 5:3.

Nejsilnější Drtiči

V odehraných čtyřech utkáních se jako přesní střelci ukázali Michal Romančík (5+1) nebo Jakub Kadlec (4+2). Slibné přihrávky mají u Drtičů často na holi Jakub Sajdl (0+4), Jakub Peslar (1+3) a Jan Sedlák (0+3).

Opavští potřebují bodovat

Slezané by si jistě dokázali představit lepší vstup do sezóny, než ten letošní. V pěti zápasech posbírali celkem čtyři body díky vítězství nad Kopřivnicí a remíze s Valašským Meziříčím. Vyrovnanou partii odehráli také v Porubě, kde s Toraxem prohráli o jediný gól.

Na co by naopak jistě Opavští rádi zapomněli jsou zápasy s Novým Jičínem a Šumperkem. Ďáblům z Jičína nedokázali vstřelit jediný gól, ale inkasovali jich sedm, Draci zase do opavské sítě nasázeli šest puků a sami lovili kotouč ze své klece pouze jednou. Výkony Opavy bohužel momentálně stačí pouze na poslední příčku v tabulce a minimálně pro povzbuzení do dalších zápasů by tedy bylo pro Slezany skvělé na ledě lídra tabulky bodovat.

Foto: Adam Krátký

Produktivita Slezanu

Nejvíce kanadských bodů posbírali za pět utkání Lukáš Černý (1+3) a David Galvas (1+3), nejvíce gólů pak vsítil Bohumil Herman (2+1) s Vlastimilem Malinou (2+0). Na šikovné přihrávky se mohou v opavském týmu hráči spolehnou především u Petra Wolfa (0+3) a Rostislava Vaňka (0+3).