• neděle 18. prosince 2016
  • Filip Lefenda | FOTO: Lukáš Bajgar

Opavu čeká další nelehký úkol, v pondělí pojede k derby na led druhé Poruby

Na opavské hokejisty čeká v krátkém sledu další náročný zápas. Po sobotní domácí prohře se suverénním lídrem ze Vsetína zajíždí již v pondělí Opavští na led nedaleké Poruby, kde se pro změnu popasují se druhým nejlepším celkem tabulky. Duel se soupeřem, proti kterému se letos Slezanům vůbec nedaří, odstartuje úderem osmnácté hodiny.

Opavští hokejisté nebodovali v posledních dvou utkáních, když prohráli v Šumperku a poté i doma se Vsetínem. Favority navíc nebudou ani tentokrát, v pondělí na ně čeká druhá Poruba, která dosud za 25 zápasu nasbírala jednapadesát bodů, což je hned o 21 více, než náš celek. Hned osm z nich získal ostravský tým ve vzájemných střetnutích s Opavou. Po prvních dvou zcela dominantních výkonech v podobě výsledků 7:1 a 9:1 se naposledy zrodila před měsícem v Opavě remíza 4:4, bonusový bod však poté brali po nájezdech přeci jen favorité.

Ostravané, kteří mají na druhé pozici před třetím Šumperkem pohodový náskok jedenácti bodů, se budou snažit odčinit sobotní prohru z Nového Jičína, kde Torax hned šestkrát inkasoval, zatímco sám skóroval pouze ve třech případech.

V brance porubského celku se letos objevuje nejčastěji Jakub Čech, jemuž kryje záda Andreas Kubáň. Nejproduktivnějším obráncem je se třinácti kanadskými body Marek Slavík následován exopavským Josefem Tichým, jenž má jen o bod méně. V útoku řádí nejlepší střelec týmu David Zachar (15+13), jehož dvorním nahrávačem je Dominik Kafka (9+18). Také ten v loňské sezóně opavský dres párkrát navlékl. Trenérem Poruby je Tomáš Sršeň.

Utkání odřídí z pozice hlavního sudího Jiří Kašík. Asistovat mu budou Michal Vengřín a Dominik Holibka.

Sestavy obou celků v posledním odehraném utkání:

HC RT Torax Poruba 2011: Čech – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Rudl, Bail, Puzič, Adamík – Ballner, Kafka, Sztefek, Illéš, Vaňek, Kuťák, Zachar, Zdráhal, Seidler, Slováček, Sedlář, Moskal
HK Opava: Šafránek – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tůma – Wolf, Polok, Selingr, Grygar, Chalupa, Vítek, Herman, Pavelek, Černý L., Štindl, Fedor

Na web našeho soupeře, se kterým se utkáme v rámci 29. kola druholigové soutěže, se můžete podívat zde.

Pokud se naše hokejisty nevydáte k derby podpořit osobně, můžete průběh utkání sledovat alespoň prostřednictvím tradičního textového on-line přenosu.