• úterý 11. října 2016
  • Lukáš Jasoněk

Opavu čeká těžká prověrka v podobě aktuálního lídra ze Vsetína

V rámci 9. kola východní druholigové soutěže přicestuje do slezské metropole námi neoblíbený soupeř ze Vsetína, který aktuálně vládne tabulce. Opava rozhodně nemá na valašský celek dobré vzpomínky, ve středečním duelu se pokusí ukončit jeho šest zápasů trvající nadvládu ze vzájemných soubojů. Utkání na Zimním stadionu města Opavy začne v 18 hodin.

Vsetín zůstává jediným týmem, s nímž Opava v letošním druholigovém ročníku ještě nesehrála soutěžní utkání. A slezský celek v závěru první čtvrtiny základní části rozhodně nečeká snadná úloha. Vždyť VHK ROBE už před startem ligy ohlásil útok na nejvyšší mety a jeden z hlavních aspirantů na postup své vytyčené cíle od začátku sezony svědomitě plní. V šesti odehraných zápasech poznal přemožitele pouze v Porubě, na jejímž ledě padl výsledkem 2:6, a s patnácti body kraluje východní skupině druhé ligy.

Opavské mužstvo tak ke středečnímu klání nastoupí v roli jednoznačného outsidera a může leda příjemně překvapit.

TOP hráči Vsetína

Produktivitě vsetínského mužstva vévodí jedenáctibodová dvojice Radim Kucharczyk (5+6) - Tomáš Vávra (4+7), té s deseti kanadskými body sekunduje Jan Kolařík (5+5). V bráně dostává nejvíce prostoru Petr Hromada, jehož procentuální úspěšnost zákroků činí 85,54%.

Absence

Vsetínský seznam marodů čítá dvě jména. Prvním z nich je Radim Ostrčil, který už od června laboruje s přetrženou Achillovou šlachou, a trénéři Luboš Jenáček s Jiřím Dopitou s největší pravděpodobností nebudou moci využít ani služeb dalšího beka Richarda Kobylíka, jehož na konci září postihla viróza.

Přehled vzájemných zápasů v letošním a loňském roce

17.02.2016 Opava - Vsetín 1:6 (1:1, 0:2, 0:3)

09.01.2016 Vsetín - Opava 8:4 (2:0, 4:2, 2:2)

21.11.2015 Opava - Vsetín 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)

14.10.2015 Vsetín - Opava 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

11.02.2015 Opava - Vsetín 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

03.01.2015 Vsetín - Opava 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Sestavy obou celků v posledním odehraném utkání

HK Opava: Šafránek – Slavík, Holík, Galvas, Černý T., Mosler, Tuma, Vrábel, Wolf – Polok, Vítek, Grygar – Chalupa, Selingr, Herman – Pavelek, Černý L., Svoboda L. – Štindl, Rousek.

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Mojžíš, Stuchlík, Janáček, Hryciow, Vrba, Žák – Kucharczyk, Vávra, Kolařík – Čech, Čuřík, Finsterle – Zúbek, Pokorný, Hořanský – Daněk, Šilhavý, Kajaba.

Na klubový web VHK ROBE Vsetín se podívejte zde.

Delegace rozhodčích

Ing. Pavel Obadal - Marek Bubela, Bc. Michal Zedník.

Zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu, kterým vás s potěšením provede komentátor webu Onlajny.com Lukáš Jasoněk.

Další utkání 9. kola (začátky zápasů od 18:00)

HK Nový Jičín – HC RT TORAX Poruba 2011

HC Kopřivnice – HC Technika Brno