• čtvrtek 30. října 2014
  • Vojtěch Konečný

Pavel Baďura: Počkali jsme si na jejich chyby a to rozhodlo

Hokejisté Slezanu v úterý sehráli duel v Hodoníně. Zápas lze označit za drama, neboť došlo až do prodloužení, ve kterém o vítězství hostujícího celku rozhodl Jakub Vítek, jenž tak vsítil svou druhou branku v zápase. Zajímavé střetnutí nám zhodnotil útočník Pavel Baďura, člen první útočné formace.

A jaké jsou pocity Pavla Baďury po zvládnutém střetnutí? „Jsem strašně rád, že jsme v Hodoníně vyhráli. Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, navíc se tam u nich moc často nevyhrává. Jsem také rád za to, že jsme dokázali napravit naše minulé, jednoznačně katastrofální vystoupení v Porubě," řekl mladý útočník.

„Do utkání jse šli s tím, že budeme poctivě bránit střední pásmo a počkáme si na jejich chyby, což nám vyšlo. My jsme si dokázali vytvořit několik přečíslení, náš soupeř ovšem žádná,"prohlásil spokojeně pracovitý forward.

Poté, co si tým ze slezské metropole vypracoval dvoubrankový náskok, začal tlak domácího celku sílit. „Je škoda, že jsme ztratili nadějné vedení, ale soupeř postupem času tlačil čím dál víc, také jim pomohly přesilovky, ty ten jejich tlak ještě více umocnily. Jsem ale rád, že to skončilo jen vyrovnáním," věrně popsalo dění na ledě rychlé křídlo Slezanu.

Důležitou postavou utkání byl Dušan Šafránek, který zlikvidoval velké šance Drtičů. „Dušan je naše jistota, chytal opravdu výborně, podržel nás v mnoha těžkých situacích, hlavně když měl soupeř přesilovku pět na tři."

Pavel Baďura momentálně působí v první útočné formaci s kapitánem Tomášem Měchem a Jakubem Vítkem, co říká na spolupráci s těmito hráči? „Musím zaklepat, protože se nám daří a doufám, že to tak bude pokračovat i dále. S oběma si dobře rozumím. Co se týče Tomáše, tak to je hava naší lajny, Kuba je střelec," dodal s úsměvem.

Jak je všem druholigovým fandům známo, v Hodoníně je při každém utkání panuje výborná atmosféra, zápas se Slezanem nebyl žádnou výjimkou. „V Hodoníně je vždy výborná atmosféra, diváci neustále fandí, všude vidíte nápisy Drtiči do toho. Lidé už tam chodí i na rozbruslení, což se ve druhé lize zrovna moc často nevidí."

Opavané mají tento víkend volno, hned příští středu ale odehrají duel ve Frýdku-Místku. „Frýdek je sice na dně tabulky, i tak to ale bude těžký zápas. Mají svou kvalitu, kterou nám ukázali v prvním vzájemném utkání, kdy jsme vyhráli o dva góly. My však musíme vyhrát a udržet se tak na předních pozicích tabulky," věří Baďura.