• čtvrtek 26. září 2013

Peter Barinka: Nálada v kabině je výborná, ve výkonech je potřeba pokračovat

Opava - Ve středečním domácím utkání proti Valašskému Meziříčí zaznamenala jediná letní posila Peter Barinka svou premiérovou soutěžní trefu v opavském dresu. Útočník Slezanu, jehož trefu lze řadit do kategorie kuriózních, tak výrazným způsobem dopomohl těsnému vítězství Opavy v poměru 3:2. Na výhru se domácí nečekaně nadřeli, čehož si je vědom i muž se dvanáctkou na zádech. "Měli jsme na soupeře vletět a rozhodnout již v první třetině," říká.

Do utkání s Valašským Meziříčím jste vstupovali jako velcí favorité. Jak byste tento zápas zhodnotil?

Někdy, když hraje favorit s papírově slabším soupeřem, tak se přizpůsobí jeho hře. Dnes jsme měli na soupeře vletět a rozhodnout již v první třetině, nakonec to ale bylo trápení až do konce utkání.

Zejména v prvních dvou třetinách jste ale měli spoustu šancí a kdybyste vedli po dvaceti minutách 4:0, nikdo by nemohl nic namítat...

Své šance jsme bohužel neproměňovali, nedávali jsme góly. Soupeř poté vsítil první branku a začal kousat a my měli strach o výsledek. Tým poté začne bránit, vytváří chyby a soupeř, když prohrává jen o jeden gól, tak začíná vždy s blížícím se koncem zápasu riskovat a útočí ve více hráčích. S tím jsou samozřejmě vždy trochu problémy.

Opět jste splnili svůj letošní střelecký standard tří gólů v zápase. Dnes jste k tomu přispěl svou premiérovou soutěžní brankou v dresu Opavy i vy, přičemž se jednalo o trefu poměrně kuriózní. Před Slovákem se utvořila velká skrumáž a hráči začali padat jako hrušky, píšťalka sudího ale mlčela...

Všiml jsem si, že se puk motá okolo brankoviště, byl tam úplně volný, tak jsem objel hráče, kteří leželi na zemi a poté již nebylo problém poslat jej do prázdné brány.

Asi se shodneme na tom, že dnešní utkání bylo po herní stránce hodně atraktivní. Prakticky po celý zápas se bylo na co dívat.

Samozřejmě, hokej je rychlá hra. Dnes byla k vidění řada šancí, přečíslení i přesilových her. Některé fauly by samozřejmě být nemusely, zejména ty tvrdší, ale to vše patří k hokeji. Obecně platí, že čím více branek padá, tím více je hokej pro diváky zajímavější.

Za týden jedete na led nováčka z Orlové. Třetí českou nejvyšší soutěž hrajete krátce, takže toho asi o soupeři moc nevíte. Můžete alespoň nastínit cíl tohoto utkání?

Určitě chceme vyhrát. Máme ze čtyř zápasů tři vítězství a bylo by dobré v tom pokračovat. Nálada v kabině je výborná, jen je potřeba nic nepodcenit. Hokej je vrtkavý a nechat si obrátit štěstí proti nám by nebylo dobré.