• čtvrtek 28. srpna 2014

Petr Chalupa po prohře se Vsetínem: Začali jsme na ledě bláznit, to by se stávat nemělo

Kravaře – Po utkání se Vsetínem jsme o rozhovor požádali útočníka Petra Chalupu. Ten se vyjádřil nejen k probíhající přípravě na nadcházející druholigovou sezónu, ale také na téma problémů Orlové, rozšíření útočných pásem či trávení letního volného času.

V utkání se Vsetínem jste vedli už 3:0, přesto jste nakonec prohráli po samostatných nájezdech. To by se asi takto zkušenému mužstvu stávat nemělo. Čím to podle tebe bylo?
Pustit takto dobře rozehraný zápas - to by se opravdu stávat nemělo. Od druhé třetiny jsme začali na ledě bláznit, nedrželi jsme si své pozice a soupeř nás zaslouženě potrestal. Je to ponaučení a zároveň výstraha do mistrovských zápasů.

Domácí přípravné duely hrajete zatím v kravařské Buly aréně. Jak se ti na tomto stadionu hraje?
Jsme rádi, že můžeme kravařskou halu využívat a trénovat v ní, jelikož v Opavě nemáme led. Doma jsme ale prostě v Opavě.

Když už jsme u Kravař, město má za sebou věhlasný odpust. Zúčastnil ses ho a jak sis ho případně užil?
Odpustu se neúčastním už několik let. Tuhle slávu přenechávám místním (úsměv).

Jak zatím celkově hodnotíš vaše letošní výsledky a výkony v přípravě?
Vydařil se nám turnaj v Porubě, ale výsledky posledních zápasů nejsou dobré. Máme na čem pracovat, aby to v sezóně bylo úplně o něčem jiném.

Jak se těšíš na novou sezónu?
Na mistrovské zápasy se těšíme určitě všichni. Zápasy o body jsou o něčem jiném než příprava. Věřím, že i výsledky budou o dost lepší než ty z posledních sezón, které vlastně vždy dopadly neúspěšně.

Co jako útočník říkáš na novinku v podobě rozšíření útočných pásem?
Pomůže to útočné hře. Když se naučíme dobře využívat obránce v útočném pásmu, mělo by z toho být více příležitostí ke vstřelení branky. V obranné třetině je to pro nás naopak těžší, ale to bude pro všechny stejné. Snad se s tím vypořádáme lépe, než soupeři.

Co říkáš na to, že se sezóna bude opět hrát nejspíš jen v jedenácti týmech? Zápasy s Orlovou bývaly vyhecované...
O tom, že má Orlová problémy, se mluvilo delší dobu. Je určitě lepší, že to vzdali hned, než třeba po dvaceti kolech. Byl by to velký zásah do rozjeté sezóny. Pro nás to teď znamená jen to, že budeme mít jednou za čtvrtinu základní části volno navíc.

Jak si vůbec trávil léto? Máš za sebou nějakou dovolenou?
Léto jsem trávil v práci, mám to tam totiž rád (smích).