• pátek 27. února 2015
  • Vojtěch Konečný

Play-off začíná! Slezan zajíždí na led Techniky Brno

Vyřazovací boje druhé hokejové ligy konečně začínají. Opavští hokejisté ve čtvrtfinálové sérii změří síly s celkem, který po základní části skončil na čtvrtém místě, tím týmem je brněnská Technika. Podaří se našim borcům v této sezóně konečně zlomit čtvrtfinálové prokletí a probojovat se tak do semifinále? První zápas této série začíná v sobotu 28.2. v 17 hodin a hostit jej bude Hokejová hala dětí a mládeže v Brně.

Kapitán Tomáš Měch: Budou rozhodovat maličkosti

Opavský vůdce Tomáš Měch patřil tuto sezónu společně s Jakubem Vítkem opět k největším tahounům svého týmu, což dokazuje i jeho šestatřicet nasbíraných bodů (12+24). Co říká muž s číslem deset na zádech k tomu, že na jeho družinu vyšla právě Technika? „My jsme se nějak nesnažili spekulovat před koncem soutěže, na koho půjdeme, ale spíše jsme se snažili začít hrát zodpovědný hokej, protože především v lednu to z naší strany byla bída a s takovými výkony by nás porazila v play-off i Karviná. To, že vyšla na nás Technika, beru jako fakt a snad si za týden řekneme, že jsme byli rádi, že jsme narazili právě na Brno,“ prohlásil Tomáš Měch.

Technika má každý rok vyvážený tým, který se spoléhá jak na dravé mládí, tak i na zkušenost, což nám náš kapitán také svými slovy potvrdil. „Ano, Technika má svém kádru dravé kluky a zkušené hráče, kteří mají zkušenosti i z vyšších českých soutěží.“

A co od celé série technicky zdatný forward očekává? „Od série očekávám vyrovnané zápasy, kde budou rozhodovat maličkosti. Nedokážu však říct, jestli bude série dlouhá nebo krátká, důležité je, ať postoupíme za každou cenu. Podle mě to bude hlavně o vůli a srdíčku, protože oba týmy mají ve svých řadách kvalitní hráče,“ dodal na závěr krátkého rozhovoru svěřenec trenérů Suchánka a Musiala.

Technika? Tým s druhou nejlepší obranou v lize

Brňané podávají v tomto ročníku vyrovnané výkony. Vysokoškoláci se především prezentují dobrou obranou, kterou diriguje zkušený David Havíř, ten totiž v základní části nasbíral devětadvacet bodů (4+25). Za zmínku ale stojí především brankářská dvojice Josef Novák a Jaroslav Chvátal. Novákův průměr inkasovaných gólů na zápas činí 2,29 a Chvátalův 2,12. Nejproduktivnějším hráčem je poté Michal Brzobohatý (22+19).

Jak hodnotí základní část útočník Peter Bustin? „Oproti minulému roku je to určitě posun. Máme silnější a vyrovnanější tým. Děláme chyby, kterých se budeme muset vyvarovat, jinak by nás mohly mrzet. Na druhé straně máme určité přednosti, které z nás dělají nebezpečné mužstvo.“

A co očekává tento dravý hráč od soubojů s Opavou? „Mě se hraje proti Opavě dobře, myslím si, že i týmu se hraje lépe proti nim, než například proti Novému Jičínu. Hrají otevřenější a víc technický hokej. Takové zápasy bývají, jak pro hráče, tak i pro fanoušky zajímavé,“ dodal Peter Bustin.

Čtvrtfinále play-off 2015
Technika - Opavasobota 28. února v 17:00
Opava - Technikapondělí 2. března v 18:00
Technika - Opavastředa 4. března v 18:00
Opava - Technikapátek 6. března v 18:00
Technika – Opavaneděle 8. března v 17:00

To, že zápasy s Brnem nebudou jednoduché, ví i trenér David Musial. „Určitě to nebude nic lehkého. V play-off si nemůžete vybírat, koho dostanete, na nás vyšlo Brno a my musíme udělat vše, abychom postoupili.“

Slezan by měl nastoupit v kompletním složení. Otazník visí pouze nad startem obránce Davida Galvase, jenž má problémy s třísly a v předchozím utkání s Porubou musel předčasně do kabiny.

Vzájemné zápasy v letošní sezoně:

HC Slezan Opava – VSK Technika Brno 1:6
VSK Technika Brno – HC Slezan Opava 6:4
HC Slezan Opava - VSK Technika Brno 3:2
VSK Technika Brno - HC Slezan Opava 2:1 po sn.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Pavelek, Kysela, Tůma, Tichý, Galvas, Vrabel, T. Černý, Slavík – Kocián, Měch, Vítek – Chalupa, Wolf, Kafka – Polok, Herman, L. Černý – Vaněk, Svoboda, Klapetek.

VSK Technika Brno Chvátal – Habrovec, Vrba, Klimeš, L. Odehnal, Havíř, Koukal, Maršálek – Brzobohatý, Čtvrtníček, Stehlík – Benýšek, Zábranský, Látal – V. Odehnal, Heža, Bustin – Pargač..

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Úvodní zápas play-off můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Jak to vidí bookmakeři?

Výhra Techniky - 1,6