• pátek 19. února 2016

Play-off? Slezan musí v Brně uspět za tři body

Nový Jičín Opavě v páteční předehrávce posledního kola základní části nepomohl, na domácím ledě podlehl Kopřivnici po šedesáti minutách 1:2. Ta se tak v tabulce posunula o dva body před Slezan a sobotní brněnská mise tak bude mít zcela jasné zadání - pokud chce Opava do play-off, musí třetí Techniku zdolat za tři body, jinak si vyřazovací soutěž poprvé od obnovy mužského hokeje nezahraje.

Pokud by Kopřivnice v Novém Jičíne, který se mohl v případě výhry posunout na šestou příčku před Moravské Budějovice, prohrála, byla by ze hry venku a sobotní duel by byl pouhou "formalitou". Takto ze sebe budou muset Opavští vydat to nejlepší, jinak skončí mimo elitní osmičku. Technika půjde do vyřazovacích bojů ze třetího místa, ať dopadne sobotní zápas jakkoliv. Na druhý Vsetín ztrácí Brno před posledním kolem osm bodů, na čtvrtou Porubu má pak náskok dvou vyhraných utkání, tedy šesti bodů.

Vzájemné letošní duely Slezanu s Technikou jsou více než vyrovnané, všechny tři totiž skončily po šedesáti minutách nerozhodně. Jenže pozor! Tentokrát Opavě nebude stačit k úspěchu ani výhra v prodloužení či po samostatných nájezdech, v takovém případě by se bíločervení na Kopřivnici pouze bodově dotáhli, vinou horších vzájemných utkání by ji však v tabulce nepřeskočili.

Utkání s Brnem je vyústěním nesmírně náročného závěru základní části. Opava má za sebou neúspěšná vystoupení proti favoritům z Hodonína a Vsetína, přičemž soupeři se bude v sázkových kancelářích více věřit i tentokrát. Brněnští aktuálně táhnou šňůru čtyř vítězství v řadě, když naposledy zdolali 4:1 Moravské Budějovice.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole

VSK Technika Brno: Jekel – Habrovec, Sedlák, Šidák, Havíř, Navrátil, Strýček, Zbořil – Piskoř, Bustin, P. Brzobohatý, Benýšek, Biolek, Jurča, M. Brzobohatý, Čtvrtníček, Polesný, Kadlec, Látal, Stehlík
HC Slezan Opava: Šafránek – Vrabel, Galvas, Slavík, Tůma, Pavelek, Mosler – Štindl, Herman, Rousek, Vítek J., Polok, Wolf, Selingr, Černý L., Svoboda, Chalupa

Na webové stránky brněnského soupeře se můžete podívat zde.

Pokud se na zápas nevydáte osobně, můžete jeho průběh sledovat prostřednictvím živé textové reportáže.