• úterý 17. prosince 2013
  • Redakce

Po dvou zápasech jede Slezan ven, uspěje na ledě předposlední Orlové?

Opavští hokejisté chytili v posledních dvou zápasech na svém ledě pořádnou fazonu. Minulou středu rozstříleli na cucky Valašské Meziříčí devíti góly a v sobotu připravili dvanáct kousků pro Frýdek-Místek. Rozjetý Slezan ve středu 18. prosince od 18:00 změří síly se svým tradičním rivalem z Orlové. Tomu se letos vůbec nedaří a krčí se až na předposlední příčce tabulky.

Svěřenci trenéra Daniela Marosze se trápí, když z posledních dvanácti zápasů vyhráli pouze třikrát. Naposledy Orlová inkasovala devítibrankový příděl od Poruby (2:9). Kdo by čekal, že bude silná v domácím prostředí, se plete. Ani doma to totiž není žádná sláva. Z třinácti zápasů posbírali hokejisté Orlové jen dvanáct bodů a aktuálně jsou nejhorším týmem východní skupiny druhé ligy v tabulce domácích zápasů.

Opavští ale zůstávají před zápasem nohama pevně na zemi.

„V Orlové to nebude jednoduchý zápas. Domácí budou vyčkávat, s čím na ně vylezeme my a hrozit z brejků. Nesmíme jim dovolovat přečíslení, a pokud budeme hrát jako proti Frýdku-Místku, nebojím se, že bychom nevyhráli,“ řekl obávaný střelec Slezanu Petr Chalupa.

Gólmanskou jedničkou Orlové je David Iláš, opavským příznivcům dobře známý robustní brankář, který dlouho oblékal dres Slezanu. Obrannou linii tvoří zkušení obránci Filip Štefanka, Miroslav Mintěl nebo Alexandr Hegegy.

O útok se vzorně stará veterán Libor Pavliš (7+15) a Václav Studený (12+9) s Markem Badžem (12+5), kteří se s dvanácti góly dělí o korunku krále střelců Orlové. V dobrém světle se ukazuje také zkušený Jan Blatoň (4+9) a nadějný forvard Tomáš Mráz (9+7).

Zápas má své úvodní vhazování naplánováno na středu 18. prosince od 18 hodin.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Orlová: Iláš – Ciupa, Szajter, Pavliš, Badžo, Blatoň, Tomis, Studený, Grepl, Štefanka, Vydra, Galgonek, Plášek, Mintěl, Mráz, Matějíček, Zientek, Sznapka, Hegegy, Hoďa.

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Tichý, Kukol, Mosler, Pavelek, Vrabel – Černý, Měch, Wolf – Svoboda, Polok, Vítek – Herman, Chalupa, Baďura.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře z Orlové se můžete podívat zde.

Pokud nevyjedete opavské hokejisty podpořit osobně, můžete jejich počínání sledovat díky textovému on-line přenosu.

Jak to vidí bookmakeři?

Orlová - 4,40
Remíza - 4,60
HC Slezan Opava - 1,50