• úterý 04. října 2016
  • Lukáš Jasoněk

Po krátké pauze znovu na hokej! Soupeřem Opavy budou valaští Bobři

V minulém kole vyšel na Opavu volný los a tuto přestávku si slezské mužstvo vyplnilo přátelským zápasem s Krnovem. Teď už se ale tým pod taktovkou Pavla Hulvy zase plně soustředí na probíhající boje druholigové soutěže a v jejím 7. kole přivítá na svém ledě celek Valašského Meziříčí. Úvodní vhazování středečního utkání je na programu v 18 hodin.

Klub z Valašského Meziříčí patří dlouhá léta k podprůměrným mužstvům druholigové soutěže a tento fakt potvrzuje i na začátku nové sezony, když z šesti odehraných duelů vyhrál pouze dvakrát a s průměrem získaného bodu na zápas mu aktuálně patří osmá pozice. Hůře je na tom v současnosti jen brněnská Technika, která za předposledním celkem ligy zaostává o čtyři body.

Přestože se Valašské Meziříčí nachází v hloubi startovního pole, disponuje zkušeností oplývajícími útočníky. Mezi ně bychom mohli zařadit sedmibodové duo Josef Fojtík (5+2) - Petr Dvořák (2+5), které perfektně doplňuje dravý mladík Martin Kývala (2+3). Mezi obránci vynikají Zbyněk Žabčík nebo Miroslav Mikel (oba si připsali čtyři asistence) a v bráně dostává nejvíce prostoru Lukáš Plšek, jehož úspěšnost zákroků činí 90,83%.

S valašskými Bobry se Opava naposledy utkala v závěru přípravného období. První zápas hraný na soupeřově ledě Opavským nevyšel a svěřenci trenéra Hulvy v něm prohráli 1:4. Odveta, ve které si týmy prohodily pořadatelství, už ale pro slezský tým dopadla o poznání lépe, přípravu totiž zakončil těsným vítězstvím v poměru 3:2.

Sestavy obou celků v posledním odehraném utkání:

HK Opava: Šafránek – Slavík, Holík, Galvas, Tůma, Mosler, Šindelář, T. Černý, Vrabel – Wolf, Polok, Vítek, Grygar, L. Černý, Selingr, Herman, Pavelek, Rousek, Svoboda, Štindl, Beneš.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Čáp – Chroboček, Mikel, Nedbálek, Štědrý, Vydra, Žabčík, Báchor – Brunec, Dvořák, Kubo, Kývala, Martiník, Podešva, Pořický, Studený, Baroš, Mir. Varga, Fojtík, D. Varga.

Delegace rozhodčích: Zbořil - Novotný, Axman.

Zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu

Na klubový web HC Bobři Valašské Meziříčí se podívejte zde.

Další utkání 7. kola (začátky zápasů od 18:00)

SHK Hodonín – HC Technika Brno

HK Nový Jičín – VHK ROBE Vsetín