• sobota 03. prosince 2016
  • Soňa Molatová FOTO: Lenka Rybaříková

Po takových zápasech na sebe v kabině jen mlčky koukáme, konstatuje Petr Wolf

Po vyrovnané sobotní bitvě bere plný počet bodů vedoucí tým tabulky ze Vsetína. Hra ale nenabídla spršku gólů, ani suverénní výkon Valachů, kteří dlouho nemohli utkání zlomit ve svůj prospěch. Na Kajabův gól z deváté minuty bleskově odpověděl opavský útočník Petr Wolf. „Myslím, že jsme byli lepším týmem. Minimálně bod jsme si z dnešního utkání zasloužili,“ hodnotí střelec jediného opavského gólu.

Branka Reného Kajaby přinesla rozhořčení opavských hráčů i fanoušků, kteří nebyli stejného názoru jako hlavní sudí, jenž gól uznal. Domácí fanoušky ale vzápětí potěšil Petr Wolf, který utekl vsetínské obraně a srovnal na 1:1. „Myslím, že šlo o chybu vsetínských beků, kteří šli na puk dva. Seloš (Pavel Selingr pozn. red.) mi pak puk nahodil do prostoru, jen to zakončení na mě bylo až moc jednoduché,“ usmívá se Wolf.

Ve druhé třetině se Opavským nabídlo několik šancí, ale žádnou nedokázali proměnit. „S Polisem (Tomáš Polok pozn. red) a Grygim (Petr Grygar pozn. red.) jsme měli pak spoustu šancí, nabídly se nám i dvě přesilovky, které jsme sice dobře odehráli, ale k navýšení jsme to nedotáhli. Je to škoda, kdybychom skóre zvedli na 2:1, mohl zápas vypadat jinak,“ uvědomuje si opavský forvard. Přesto, že Vsetín vede tabulku východní skupiny, Opavu zatím v žádném zápase výrazně nepřehrál.

„Utkání se Vsetínem jsou většinou hratelná, také u nich doma jsme odehráli poměrně dobrý zápas. U nás ta hra posledně taky nebyla špatná. Nám se proti Vsetínu daří i nedaří. Hrajeme dobře, ale nemáme body,“ krčí s úsměvem rameny autor jediného opavského gólu. Neunikla mu ovšem snaha jeho spoluhráčů, především pak aktivita Petr Chalupy: „Chali si dnes namočil hokejky do pisoáru a říkal, že dá góly, ale zdá se, že je máčel špatným koncem.“

V posledních dvou zápasech Opava skórovala pouze dvakrát a v obou případech se o to zasloužil právě Petr Wolf. Ani jednou to ale k výhře slezského týmu nevedlo. Po vyrovnané bitvě se Vsetínem to však opavskou kabinu mrzelo ještě víc: „V šatně pak jen sedíme, každý kouká na každého a čekáme, co bude,“ prozrazuje Wolf. Zároveň s úsměvem vysvětluje důvod své gólové abstinence: „Na začátku sezóny jsem spal, tak teď se to konečně zlomilo. Akorát těch branek ještě musí být víc, abychom vyhráli, nebo brali aspoň ten bod.“

Následující kolo ligových zápasů má Slezan volno. V sobotu ale Opava nastoupí proti valašskomeziříčským Bobrům, kteří i přes své ne příliš lukrativní umístění v tabulce dokáží soupeře potrápit. „Jsem rád, že si teď na chvíli odpočineme. Sice máme volnější spíš jen pondělí a právě středu, ale i tak je to fajn. S Valašským Meziříčím pak musíme vyhrát,“ usmívá se útočník s dvacet dvojkou na zádech. „V prosinci nemáme dobrý los, takže doma ty body musíme jednoznačně uhrát.“

Opavský útočník si ale uvědomuje, že jeho tým nepodává stabilní výkon: „Nevyhráli jsme dva zápasy po sobě. Když se nám podaří vyhrát venku, tak potom právě třeba doma prohrajeme se Vsetínem 4:5, nebo s někým jiným. Ale tohle musíme změnit. Po Novém roce to půjde. Zápas za zápasem, to bude šňůra jako hrom,“ uzavírá Wolf optimisticky.