• úterý 21. října 2014
  • Vojtěch Konečný

Po týdenní pauze opět na hokej, Slezan vyzve Nový Jičín

Opavské hokejisty čeká po týdenní pauze další zápas druhé hokejové ligy. V tom změří síly s Novým Jičínem, v jehož kádru působí řada zajímavých jmen. Slezan bude chtít určitě zvítězit a odčinit tak dva předcházející nezdary. Zápas začíná ve středu 22.10. v 18 hodin.

Slezané se v minulém kole utkali s Brněnskou Technikou. Chalupa sice zařídil svému týmu vedení, jenže šestigólová smršť v podání hostů definitivně rozhodla zápas a tři body putovaly do Brna.

Nový Jičín: Zkušenosti a dravé mládí

Novému Jičínu patří osmé místo tabulky se ziskem deseti bodů. Poslední duel odehráli svěřenci trenéra Aleše Flašara na domácím kluzišti proti Břeclavi, která letos překvapuje svými výkony. O osudu utkání rozhodla druhá perioda, kterou Lvi ovládli výsledkem 1:3. A jelikož už v poslední dvacetiminutovce žádná branka nepadla, brala Břeclav tři body za výhru 2:4.

V kádru Nového Jičína působí řada zkušených hráčů. Mezi ně patří určitě Marián Kacíř. Tento hokejista byl dokonce draftován Tampou Bay Lighting. V NHL sice neodehrál žádný zápas, i tak má ovšem plno zkušeností ze zahraničních soutěží. Dalším zkušeným hráčem je Libor Pavliš, který v sezóně 1998/1999 působil v extraligové Opavě. V extralize si taky zahrál za Vítkovice, Třinec a Vsetín.

Co se týče statitstik, tak nejvíce kanadských bodů má na svém kontě Robin Gebauer (3+5). Z obránců je na tom nejlépe Patrik Flašar (0+5). Post brankářské jedničky patří Lukáši Šrámkovi, dvojkou pak je nám dobře známý David Iláš.

Pavel Baďura: Očekávám těžký zápas, musíme však zvítězit

Co od našeho středečního soupeře očekává Pavel Baďura? „ Bude to určitě těžké utkání. Nový Jičín má svém kádru několik nových hráčů. Především to bude bojovný zápas, ve kterém potřebujeme vyhrát a napravit tak poslední dva nezdary," řekl ke středečnímu duelu dravý forward.

„Týdenní pauza nám určitě přišla vhod, uklidnili jsme se po dvou nevydařených duelech a to je důležité," dodal hráč Slezanu.

A jak hodnotí Pavel Baďura dosavadní postavení Nového Jičína v tabulce? „Čekal jsem, že budou trochu výš, ale je teprve začátek sezóny, a vše se může změnit, proto bude tento duel důležitý."

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler – Baďura, Měch, Vítek – Černý L., Polok, Herman – Musial, Chalupa, Svoboda – Vaněk .

HC Nový Jičín: Šrámek – Gebauer, Mráz, Kacíř (A), Žák, Flašar, Hruška, Prokop, Mikšan, Lehečka, Vašut (C), Zdeněk, Gogolka, Zahradníček, Hanák, Vnenk (A), Cabák, Chvostek, Novotný, Uhlár.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Středeční zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Delegace rozhodčích

Koziol - Mrákava, Řezáč.