• pátek 24. října 2014
  • Vojtěch Konečný

Po výhře nad Novým Jičínem čeká Slezan šlágr kola v Porubě

Naši borci uspěli v minulém utkání na domácím ledě, když si připsali tři body za vítězství nad Novým Jičínem. Teď ovšem čeká opavskou družinu jeden z favoritů soutěže, RT TORAX Poruba. Jistě zajímavý zápas začíná v sobotu 25.10. v 17 hodin.

Poruba zajížděla v minulém kolo na břeclavské kluziště, kde se utkala s tamními Lvy. Zápas skončil, poněkud překvapivě, jednoznačným vítězstvím RT TORAXU 1:7. Osudová byla především poslední dvacetiminutovka, kterou svěřenci trenéra Martina Smetáka ovládli výsledkem 0:4.

Pokud jde o statistiky, tak nejvíce kanadských bodů má na svém kontě zkušený útočník Luděk Krayzel (6+8). V obraně se nejlépe daří Jakubu Peslarovi, jenž má bodů celkem deset, (2+8). Jasnou brankářskou jedničkou je Radek Tihlář, který má průměr 2,47 inkasovaných branek na zápas.

Slezan v minulém kole porazil na domácím ledě Nový Jičín. Vítěznou branku utkání vstřelil v 54. minutě kapitán Tomáš Měch. „Vítězství se rodilo těžce. Po chybě v naší přesilovce jsme inkasovali první gól a při druhém nás hosté pěkně vykombinovali. První třetina se nám nevydařila, ale ve druhé části jsme se vrátili do utkání a během krátké chvilky srovnali. Pak nás trochu srazilo vylučování, ale odehráli jsme vynikající třetí třetinu. Hráli jsme nátlakově a soupeře k ničemu nepustili. Za tuto povedenou část jsme si vyhrát zasloužili,“ prohlásil po středečním utkání trenér Karel Suchánek.

Utkání také okomentoval obránce Lukáš Vrabel, autor jedné asistence. „Proti Novému Jičínu to byl těžký zápas, věděli jsme, že to bude spíše bojovné utkání. Jsme rádi, že jsme odčinili dvě předchozí porážky a připsali si tak tři body do tabulky.“

Co bylo podle opavského beka rozhodující? „Důležitý byl začátek druhé třetiny, kdy jsme vstřelili dva rychlé góly a vrátili se tak do zápasu,“ dodal hráč s číslem sedm na zádech.

„S Porubou očekávám také bojovný zápas, něco jako s Novým Jičínem, věřím, že i tentokrát uspějeme a odvezeme si domů tři body,“ řekl Lukáš Vrabel.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler – Štindl, Měch, Herman, Vítek, Polok, Kocián, Vaněk, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa

HC RT TORAX Poruba: Tihlář – Puškár, Šindelář, Slavík, Javín, Peslar, Ovšák, Vajda – Červenka, Krayzel, Vaněk, Buček, Chaloupka, Hulva, Zachar, Seidler, Vrána, Kilnar, Sedlář.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Sobotní zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Delegace rozhodčích

Kubičík - Bojda, Mikler.