• pondělí 22. srpna 2011
  • Filip Lefenda

Pondělní utkání s Frýdkem-Místkem přinese zajímavou zápletku

Příprava opavského hokejového týmu bude pokračovat toto pondělí dalším zápasem na kravařském ledě. Naposledy zde Slezan sehrál zápas s Porubou a vedl si vskutku výborně – nováčka soutěže, který však disponuje velice silným kádrem, přejel 5:2. Nyní přijede soupeř, jehož střídačce ještě v minulé sezóně šéfoval nynější opavský kouč Michal Piskoř. Přípravné utkání tak slibuje zajímavou zápletku. Zápas je na programu v pondělí 22.8. v 18 hodin, hraje se v Buly aréně v Kravařích.

Bilance Slezanu v přípravě je 2/2. Obě výhry si hokejisté z Opavy připsali proti Porubě, poraženi poté odešli ze soubojů s Havířovem a Přerovem. Nutnou podotknout, že s oběma soupeři se před začátkem soutěže opavský tým ještě jednou utká.

Frýdek má za sebou prozatím trio zápasů. V tom prvním vyzrál po samostatných nájezdech nad Karvinou (1:2), když vyrovnávací branku hostů i rozhodující nájezd vsítila nová akvizice Frýdku Martin Diviš. Poté se mužstvo, které po působení Michala Piskoře převzal Radim Nečas, utkalo s Havířovem, který byl však stejně jako v případě Slezanu nad frýdecké síly. Havířov v tomto duelu zvítězil 4:1. Prozatím poslední odehrané utkání musely rozhodovat opět samostatné nájezdy. Frýdek se utkal s Novým Jičínem, tentokrát však byl v dovednostní soutěži lepší soupeř, Jičín vyhrál 5:4. Série venkovních zápasu bude pro Frýdek-Místek pokračovat toto pondělí v Kravařích. Velice vyrovnané výsledky se silnými týmy však zatím naznačují, že by letos Frýdečtí nemuseli hrát jako každoročně jen na spodku tabulky...

Sestavy v posledním přípravném zápase:

HC Slezan Opava: Novák - Tichý, Faksa, Kysela, Kukol, Tůma, Vrabel, Pavelek, Polok, Kocián, Herman, Měch, Grofek, Baďura, Chalupa, Vítek, Černý, Weiss, Wolf.

HC Frýdek-Místek: Jagoš, Měkýš, Michalčík, Kudláček, Gajda, Gančarčík, O.Sluštík, Zdeněk, Rozum, Kabeláč, J.Sluštík, Matysz, Diviš, Majling, Gogolka, Štubňa, Čára, Mach, Pauliak.

Ještě jednou připomínáme, že utkání bude sehráno v kravařské Buly aréně od 18 hodin. Ze zápasu přineseme podrobný on-line přenos.