• úterý 22. ledna 2013
  • Jan Mareček

Potvrdí Slezan poslední vítězství i ve Frýdku- Místku?

Opavský Slezan vycestuje do Frýdku- Místku, kde ve středu 23. 1. od 18:00 sehraje v rámci 35. kola 2. ligy Východ téměř existenční utkání proti domácím hokejistům. Oba týmy dělí pouhé dva body, Frýdek se nachází na osmé pozici, která ještě zajišťuje play off, Slezan o příčku níže. Hostující Opava by v případě prohry na postup do vyřazovací části ztrácela už pět bodů, což by vzhledem k blížícímu se konci sezony nebylo rozhodně nijak příjemné.

Slezan dokázal v minulém kole konečně prolomit svou černou sérii sedmi proher v řadě, v nevídaném zápase nakonec porazil Prostějovské Jestřáby 8:6 a připsal si tak první letošní výhru. Krom veledůležitých tří bodů může mít vítězství nad Hanáky také pozitivní psychologický dopad, atmosféra v opavské kabině během dlouhé šňůry proher nebyla v žádném případě ideální. Na koni, by po sobotním utkání mohli být Opavané i díky stylu, jakým výhru vybojovali. Ještě v polovině druhé třetiny vedli hosté z Prostějova 0:6, poté ale hokejová mašina jménem Slezan pořádně zatopila pod kotlem a během postupu vpřed nemilosrdně drtila veškerý odpor soupeře. Výsledkem nekompromisní stíhací jízdy bylo osm gólů a konečné vítězství.

Frýdek- Místek se v současnosti také nenachází zrovna v ideální formě, na rozdíl od Opavy svůj poslední zápas prohrál, když v derby podlehl v Karviné 2:3 v prodloužení. Ve čtyřech zápasech za sebou si tak mužstvo z moravsko- slezského pomezí nepřipsalo jedinou výhru. Celkově se frýdečtí hokejisté mohli v roce 2013 z vítězství radovat stejně jako Slezan pouze jednou.

Frýdecký útok povede především Ondřej Sluštík, který je se sedmi góly a šestnácti asistencemi nejlépe bodujícím hráčem ofenzivy svého mužstva. Dalšími výbornými útočníky jsou bezesporu Petr Škatula (se čtrnácti zásahy nejlepší střelec Frýdku), Jaromír Gogolka (10+9), Roman Kelner (8+8)a Petr Slovák (11+5). Zajímavým paradoxem Frýdku- Místku zůstává, že nejproduktivnějším hráčem je obránce Milan Ovšák a to především díky třiadvaceti asistencím, ale také čtyřem brankám.

Utkání pravdy, jež rozhodne, který z obou týmů bude mít po 35. kole lepší pozici pro boj o play off začne ve středu 23. 1. v 18:00 na zimním stadionu ve Frýdku Místku.

Sestavy obou celků v posledním odehraném zápase:

HC Frýdek- Místek: Láníček - Gajda, Teper, Měkýš, Tomis, Krutil, Kudláček, Ferenc - Gogolka, O.Sluštík, Škatula, P.Slovák, Rozum, Contratto, Kopún, Kelner, J.Sluštík, Suchý, J.Slovák, Štubňa, Balčík.

HC Slezan Opava: Šafránek - Kukol, Tichý, Galvas, Kysela, Bednárek, Mosler, Vrabel, Herman, Chalupa, Kocián, Vítek, Mlýnek, Pavelek, L. Černý, Svoboda, Tůma, Koschatzký.

Na oficiální stránky našeho sobotního soupeře se můžete podívat zde.

Jak to vidí bookmakeři:

Frýdek- Místek- 2,05