• pondělí 11. listopadu 2013
  • Redakce

Povedené přesilovky? Orlová je špatně bránila, všiml si Tomáš Měch

Opavský Slezan porazil v sobotním utkání na svém ledě Orlovou, i když musel obracet nepříznivé skóre. To se Slezanům nakonec povedlo a hosté odjeli z Opavy poraženi. Velký podíl na vítězství měl také kapitán Tomáš Měch, který jeden gól dal a na další přihrál.

„Myslím si, že naše výhra byla zasloužená. Akorát jsme si zápas zbytečně zkomplikovali. Vedli jsme o dva góly a mohli jsme mít klidný závěr, ale nechali jsme Orlovou v oslabení snížit,“ řekl po zápase Tomáš Měch, který se postaral o třetí branku Slezanu.

„Kluci před brankou vybojovali puk, který se ke mně odrazil a já už to jen doklepával do branky,“ pousmál se klíčový centr Opavy.

Svěřenci trenérů Doboše a Suchánka vedli nad Orlovou 4:2 a zdálo se, že zápas v klidu dotáhnou do vítězného konce. Ve vlastní přesilovce však inkasovali z hole Pavliše.

„Nevím, co se stalo. Už předtím nám to na modré několikrát přeskočilo a hosté z toho měli nějaké náznaky šancí. Inkasovali jsme v oslabení, to se někdy stane. Hlavní ale je, že jsme vyhráli,“ posunul se dál opavský odchovanec. Opavští zvítězili hlavně díky smrtícím přesilovkám, které třikrát proměnili.

„Přesilovky nebyly zlé, Orlová je hlavně špatně bránila. Nechávala mezi hráči velké mezery, takže jsme se mohli prohazovat a dařilo se nám to. Měli jsme prostor také na modré, což nám vyhovovalo,“ přiznal zkušený hokejista.

Slezan drží sérii tří vítězných zápasů v řadě a upevnil si čtvrté místo tabulky.

„V těchto zápasech s papírově slabšími týmy jsme chtěli uhrát co nejvíc bodů, protože v dalším kole máme Prostějov. Všechny zápasy jsme vyhráli díky naší aktivní hře, nebyla to žádná náhoda. Šli jsme za vítězstvím a podařilo se nám trochu odlepit ze středu tabulky, kde se to hodně vyrovnávalo,“ poznamenal devětadvacetiletý hráč.

Ve středu cestují opavští hokejisté na led Prostějova, lídra východní skupiny druhé ligy.

„Nyní jsme uhráli nějaké body, takže v Prostějově nemáme co ztratit. Na začátku sezony byli plni sebevědomí a stříleli moře branek. Poslední zápasy ale vyhrávají jen o gól nebo o dva. Podle mého jsou hratelní, nebojím se toho. Uvidíme ve středu,“ uzavřel Tomáš Měch.