• pondělí 20. února 2017
  • Soňa Molatová | FOTO: Věra Václavková

Před playoff čeká Opavu generálka se šumperskými Draky

Soupeře pro playoff již Opava zná, bude jím tabulkový soupeř z Hodonína. Pokud by se Opavě povedlo ve středeční bitvě plně bodovat a zároveň by Drtiči ve svém utkání s Porubou naopak nebodovali, Slezané by se mohli opět vyhoupnout na čtvrté místo v tabulce a začali by tak sérii doma. Opavští sice ve třech ze čtyř utkání s Draky prohráli, v posledním společném duelu ale Slezan Šumperským nasázal šest gólů a s rozdílem tří branek zvítězil. Podaří se Opavě bodovat také na ledě Draků?

Středa (22. 2. 2017) – 18.00
Zimní stadion Šumperk
Rozhodčí: Zbořil – Bubela, Čelechovský

Z předešlých společných utkání

S letošním nováčkem ligy odehrála Opava první zápas v jeho domovině. Šumperk tehdy dokázal Slezany vynulovat a zvítězil 2:0. Vítězně Opavští nevyšli ani z následujícího domácího utkání, kdy padli 5:6 po prodloužení. Veselo Slezanu nebylo ani po dalším společném klání, ve kterém prohrál venku 2:6. V posledním společném zápase už ale Opava na svého soupeře našla recept a zvítězila na Draky 6:3.

Komu z Opavy se proti Drakům daří

Střelecky se proti Drakům daří Jakubu Vítkovi (3+1) do šancí nejčastěji posílá spoluhráče svými přihrávkami Pavel Selingr (2+2), Lukáš Černý (2+2) a Petr Wolf (1+2).

Komu z Draků se daří proti Opavě

Velice akční je na straně Draků Daniel Vachutka (3+2), kterému šlape na paty Milan Ostřanský (3+0). Slibné přihrávky chodí od Pavla Sedláčka (2+3) a Tomáše Drtila (1+4).