Překvapí Slezan na ledě Orlové?

Preview11.12.2009 | Filip Lefenda
Opava si tento týden zahraje už podruhé venku. Poté, co ve středu nestačila na Břeclav ji nyní čeká úloha ještě těžší. Papírově velice silná Orlová bude v sobotním zápase favoritem a poté, co podlehla v posledním kole Valašskému Meziříčí, si bude jistě chtít spravit chuť. Opavě se v Orlové příliš nedaří. Letos už v tomto městě Slezan jednou hrál a utkání skončilo jednoznačným výsledkem pro domácí. Jak tomu bude tentokrát? Záhadu rozluští sobota 12.12. v 17 hodin.
Tabulkové postavení pasuje do role favorita domácí Slovan, který může rovněž těžit také z domácího prostředí, kde je tento tým tradičně velice silný. Orlová je v tuto chvíli na 3. místě a na kontě má 47 bodů. Opava je o něco níže. Slezanu patří 7. příčka, kterou si náš tým zajistil díky dosavadním 31 bodům.

Oba celky mají z posledního odehraného kola spíše špatné pocity, jelikož jak Slezan, tak i Orlová svůj duel prohrála. Slovan doma podlehl Meziříčí 3:6, zatímco Opava nestačila na břeclavské Lvy a odvezla si porážku 4:2.

Opavská obrana si bude muset dát pozor zejména na Jakuba Duška, který má na svém kontě 23 kanadských bodů (12+11). Další hrozbu představují hráči jako Dan Kraft (11+10), Martin Potočný (10+11) či Petr Grygar (6+13). Marodka Orlové čítá dva hráče. Se zlomeným zápěstím se hrát nedá - o tom ví své Petr Škatula. Dlouhodobé problémy s třísly má pak Jan Sznapka.

Letošní vzájemné zápasy:
1. kolo: Orlová - Opava 6:1
12. kolo: Opava - Orlová 4:3 sn

Webové stránky mužstva HC Orlová naleznete zde.

Zajištěn bude také on-line přenos.

Sestavy obou celků v posledním kole:
HC Orlová: Šafránek (od 36.Unzeitig) - Urbánek, Grygar, Kraft, Dušek, Ovšák, Prokop, Potočný, Rozum, Hegegy, Vydra, Stránský, Samiec, Sznapka, Golab, Galgonek, Kotásek, Valchař, Novák J., Grepl.

HC Slezan Opava: Iláš – Vitásek, Dohnal, Tichý, Koloničný, Kukol (A), Schreier, Měch (A), Glabazňa, Polok, Tůma, Pavelek (C), Kocián, Mlýnek, Černý, Grofek, Suchánek, Herman, Chalupa.

Na programu 23. kola jsou také tyto zápasy:
HC Uničov - HC Bobři Valašské Meziříčí
VHK Vsetín - HC Frýdek-Místek