• pátek 11. prosince 2009
  • Filip Lefenda

Překvapí Slezan na ledě Orlové?

Opava si tento týden zahraje už podruhé venku. Poté, co ve středu nestačila na Břeclav ji nyní čeká úloha ještě těžší. Papírově velice silná Orlová bude v sobotním zápase favoritem a poté, co podlehla v posledním kole Valašskému Meziříčí, si bude jistě chtít spravit chuť. Opavě se v Orlové příliš nedaří. Letos už v tomto městě Slezan jednou hrál a utkání skončilo jednoznačným výsledkem pro domácí. Jak tomu bude tentokrát? Záhadu rozluští sobota 12.12. v 17 hodin.

Tabulkové postavení pasuje do role favorita domácí Slovan, který může rovněž těžit také z domácího prostředí, kde je tento tým tradičně velice silný. Orlová je v tuto chvíli na 3. místě a na kontě má 47 bodů. Opava je o něco níže. Slezanu patří 7. příčka, kterou si náš tým zajistil díky dosavadním 31 bodům.

Oba celky mají z posledního odehraného kola spíše špatné pocity, jelikož jak Slezan, tak i Orlová svůj duel prohrála. Slovan doma podlehl Meziříčí 3:6, zatímco Opava nestačila na břeclavské Lvy a odvezla si porážku 4:2.

Opavská obrana si bude muset dát pozor zejména na Jakuba Duška, který má na svém kontě 23 kanadských bodů (12+11). Další hrozbu představují hráči jako Dan Kraft (11+10), Martin Potočný (10+11) či Petr Grygar (6+13). Marodka Orlové čítá dva hráče. Se zlomeným zápěstím se hrát nedá - o tom ví své Petr Škatula. Dlouhodobé problémy s třísly má pak Jan Sznapka.

Letošní vzájemné zápasy:
1. kolo: Orlová - Opava 6:1
12. kolo: Opava - Orlová 4:3 sn

Webové stránky mužstva HC Orlová naleznete zde.

Zajištěn bude také on-line přenos.

Sestavy obou celků v posledním kole:
HC Orlová: Šafránek (od 36.Unzeitig) - Urbánek, Grygar, Kraft, Dušek, Ovšák, Prokop, Potočný, Rozum, Hegegy, Vydra, Stránský, Samiec, Sznapka, Golab, Galgonek, Kotásek, Valchař, Novák J., Grepl.

HC Slezan Opava: Iláš – Vitásek, Dohnal, Tichý, Koloničný, Kukol (A), Schreier, Měch (A), Glabazňa, Polok, Tůma, Pavelek (C), Kocián, Mlýnek, Černý, Grofek, Suchánek, Herman, Chalupa.

Na programu 23. kola jsou také tyto zápasy:
HC Uničov - HC Bobři Valašské Meziříčí
VHK Vsetín - HC Frýdek-Místek