• pátek 26. září 2003
  • Tomáš Kubánek

Prodloužíme třízápasovou šňůru porážek Komety Brno?

O p a v a - Na nevydařená domácí střetnutí s Olomoucí a Pískem budou chtít opavští hokejisté co nejdříve zapomenout a vylepšit si reputaci utkáním v brněnském Rondu, kde se střetnou s hráči Komety. Na půdě tohoto soupeře se Slezanu tradičně daří, a tak bychom z Brna nemuseli odjíždět s prázdnou.

Nejistá budoucnost provází poslední roky brněnský klub, který ještě na začátku devadesátých let patřil mezi špičku českého hokejového nebe. Rychle se zhoršující finanční situace měla ale za následek propad Komety až do 2. ligy. Před touto sezónou brněnští funkcionáři odkoupili práva na prvoligovou účást od Žďáru nad Sázavou, který se také ocitl v existenčních potížích. Paradoxem je, že licence Středočechů měla původního majitele v Rosicích, což je obec od Brna vzdálená pouze několik desítek kilometrů.

Cílem managmentu je jistě odehrát ligu důstojněji než dřív. Toto předsevzetí začali plnit již v prvním kole, když porazili doma Prostějov 2:1. Poté ale následoval třízápasový výpadek, takže Kometě zatím patří 12. pozice.

Do brány se postaví některý z dvojice Hrachovina - Hrazdíra, přičemž právě Emil Hrazdíra před dvěma roky chytal v opavském dresu. K pilířům obrany patří zkušení Alexandr Lhotský a Zdeněk Sedláček, který byl v minulých letech nedílnou součástí Třebíče. Nejzkušenějším hráčem je jistě harcovník Pavel Nohel, jenž prožil peripetie rosického klubu, stěhování do Žďáru i návrat do Brna. Jemu bude určitě zdatně sekundovat extraligou protřelý Milan Navrátil. Ten chtěl dokonce zanechat aktivní činnosti, ale nakonec jej láska k hokeji znovu přivedla na led. Kapitánem Komety je Zdeněk Šperger. Mužstvu z pomyslné trenérské židle šéfuje opavský odchovanec a brněnský patriot Lubomír Oslizlo.