• neděle 14. prosince 2003
  • Jaroslav Šindelář

Prvním soupeřem Opavy v nastavbové části je Hradec

O p a v a - Do druhé části vstupují opavští hokejisté zápasem s týmem VČE Hradec Králové, který obsadil po základní části páté místo. S tímto klubem se Slezané utkali v minulém domácím zápase a ve vyrovnaném utkání rozhodli až čtyři minuty před koncem po gólu ve dvojnásobné přesilové hře. V zápase s Kadaní zaznamenali důležité tři body, a od tohoto celku, které obsazuje poslední místo pro play-off, je dělí šest bodů. Do konce tohoto roku se hrají dvě kola a tak je možné si vypracovat slibnou pozici již před svátky.

Od posledního měření sil si Východočeši připsali plný počet šesti bodů, když doma porazili Písek a v předehrávce uplynulého kola rozdrtili v Brně Kometu 7:3, když rozhodla druhá třetina, ve které padlo osm gólů. Na straně hostů se dvakrát trefil Domin. Velkou hrozbou pro domácí hráče brankář Dušek, který pomohl k prolomení série v počtu proher na cizích hřištích. V mužstvu převládá zkušenost hráčů Mečiara, Marečka, Suchého či Pahuláka, v poslední době se prosazují střelecky disponovaní Hubáček, Domin, Roubík či Polák. Tým spoléhá na dobrou defenzivu a rychlé brejky, což využívá hlavně před výborným domácím publikem.

Na druhé straně však bude čelit nájezdům brankář Hamrla, který v minulém zápase svůj tým podržel a pomohl tak Opavě ke čtvrtému vítězství na domácím ledě. Mužstvo se pomalu sehrává a v rozhodující chvíli dokáže strhnout vedení na svou stranu. Je jen škoda, že zlepšená hra nezvýšila diváckou návštěvnost, lze jen doufat, že týmy, které mají v současné chvíli obě družstva, přitáhnou na led více diváků, zvláště pokud se hraje o postup do play-off.