• pátek 24. února 2012
  • Filip Lefenda

Půjde série s Přerovem až do pátého zápasu? V pátek hraje Opava doma

Už čtvrtý zápas čtvrtfinálové série je na programu tento pátek 24.2. od 18 hodin. Opava svého soupeře přivítá na domácím ledě a nutno podotknout, že dosud v této sérii platí ono známé „můj dům, můj hrad“. Slezan je v nelehké pozici, nejprve musí srovnat a poté v neděli zvítězit také v Přerově. Tým však nic nevzdává a stát se může všechno! Důležitá bude také podpora domácího publika. „V minulém domácím zápase jsme cítili podporu lidí, hnali nás za vítězstvím,“ nechal se slyšel kapitán Slezanu Tomáš Měch. Přijďte proto Opavu povzbudit a nestyďte se naše hokejisty v klíčových momentech svými hlasivkami či potleskem povzbudit!

Stav série vyznívá lépe pro Zubry z Přerova. Ti vyhráli nejprve domácí duel 6:3, poté prohráli v Opavě 2:1, ale nakonec se do vedení vyšoupli opět po domácí výhře 6:1. Je neskutečné, jak moc vypadá výsledek posledního měření sil jednoznačně, byť byl naprosto vyrovnaný. Nic tak není zatraceno, Opava se prezentuje vyrovnanými výkony a soupeři nedává nic zadarmo. Je nutno si uvědomit, že před rokem by za stavu 2:1 pro soupeře Slezanu končila sezóna. Takhle je stále možnost obratu. Nebude to jednoduché, nicméně je potřeba věřit. Není přece co ztratit. A svému mančaftu věří také kouč Michal Piskoř. „Věřím, že jsme schopni sérii otočit. Hlavně se teď musíme vzpamatovat po psychické stránce a srovnat stav série na 2:2. V neděli se pak může stát cokoliv,“ vnímá situaci i nadále optimisticky Michal Piskoř.

Na podobnou vlnu je naladěn také opavský kapitán Tomáš Měch. „Budeme bojovat, celá série je spíše o štěstí a bojovnosti. Doufám, že se štěstí teď přikloní zase na naši stranu. Dáme do toho všechno, stát se může přece cokoliv,“ doufá kapitán Slezanu.

Sestavy obou celků v posledním odehraném zápase

HC Slezan Opava: Šafránek - Kukol, Tichý, Bednárek, Mosler, Kysela, Vrábel, od 16. Tůma, od 58. Jurčík - Pavelek, Koschatzký, Vítek - Kocián, Polok, B.Herman - Grofek, Měch, Černý (21. Wolf) - od 58. Jelen, Džemla

HC Zubr Přerov: Tihlář - Krajíček, Pospíšil, Ferenc, Vlček, Pala, Faltýnek, V. Sklenář - J.Herman, Brančík, Ditrich - Blinka, Hanák, Kotásek - Kolář, Sakrajda, Kolařík

Na stránky soupeře se můžete podívat na tomto odkazu.

Z utkání přineseme podrobný textový on-line přenos.

Stav dalších čtvrtfinálových serií

AZ Havířov 2010 3:0 HC Frýdek-Místek (konečný stav)
HC Plus Oil Karviná 3:0 HC Bobři Valašské Meziříčí (konečný stav)
LHK Jestřábi Prostějov 2:1 VHK Vsetín