• pondělí 28. září 2015
  • Klub

Rázná odpověď Aloise Hadamczika směrem k hráčům a panu Witasskovi

Předseda představenstva HC Slezan Opava pan Alois Hadamczik by rád razantně zareagoval na prohlášení hráčů zveřejněné v pátek na sociálních sítích.

1) Když jsem přebíral hokej v Opavě, mužský tým zde nehrál.

2) Licenci na druhou ligu mužů jsem koupil z vlastních zdrojů z Velké Bíteše za 600 000 korun a dalších 100 000 korun činil poplatek ČSLH. Doteď mi nebyla vrácena ani jedna koruna.

3) K dnešnímu dni nedalo město Opava na podporu mužů ani korunu.

4) Všem hráčům a funkcionářům A-týmu bylo po celých sedm let do dnešního dne vyplaceno vše (platy, prémie, ubytování, atp.) s výjimkou prémií za sezonu 2014/15, které činí v celkové výši 200 000 korun na tým.

5) Na loňskou sezonu jsem já Alois Hadamczik jako fyzická osoba sehnal 1,7 milionu, aby muži mohli vůbec hrát.

6) Nejsem hospodář, ani vedoucí mužstva, abych se zajímal v jakém stavu je výstroj a výzbroj hráčů. Ti dostávali všechny potřebné věci. Kdyby byl problém, mohli jej řešit s vedoucím, nebo mým synem.

7) Od loňské sezony deklaruji, že pro ročník 2015/16 nemám čas shánět sponzory, kteří by v Opavě podporovali mužský hokej.

8) Několikrát (20x a víc) jsem žádal jak město, tak sportovní komisi o podporu mužského hokeje. Z těchto stran se mi dostalo odpovědi, že mužský hokej podporovat nebudou.

Vážení hráči, staral jsem se o vaši zábavu sedm let. Kromě částky, kterou jsem jmenoval, není vůči vám žádný dluh. Toto mužstvo nabízím k okamžitému převzetí od prvního dne skončení minulé sezony. Jestli se k něčemu vyjadřujete, je třeba to pojmenovat pravými jmény.

Vážení zastupitelé, na dresech mužů nosíme název město Opava jen za to, že můžeme bruslit a hrát zápasy v Opavě. Je s podivem, že fotbal a basketbal město vlastnit může a hokej nikoliv.

Vážený pane Witassku, souhlasím s vámi, že město dává 3,6 milionů korun na mládež. Jde o peníze účelové, které nejsou určeny na muže, a nedostačují ani na činnost mládeže. Souhlasím, že dáváte 8 milionů korun do provozu zimního stadionu. Ten ale nevyužívá jen hokej, ale i veřejnost a děti.

Slezan Opava má v mládežnických kategoriích kromě juniorů nejvyšší soutěže. Po jedenácti letech, kdy se o hokej starám a očistil jsem klub od dluhů, mám právo říct, že nejsem schopen dále zabezpečovat financování tohoto klubu z důvodu mého pracovního vytížení mimo Opavu.

Za toto období jsme vychovali hráče pro extraligu – Machovský hraje v Plzni, Vitásek v Liberci a Štencel za Vítkovice. Dvacet našich nadějných hokejistů hraje v okolí z důvodu špatného prostředí zimního stadionu.

V případě, že by město nepodpořilo muže, ti svou činnost ukončí. Je to běžná věc na celém světě, z ekonomických důvodů skončily i větší týmy.

Alois Hadamczik
Předseda představenstva HC Slezan Opava