• středa 09. února 2011
  • Filip Lefenda

S Břeclaví letos Opava neztratila ani bod, bude tomu tak i ve středu?

Už jen dva zápasy scházejí do konce základní hrací části a již ve středu může být rozhodnuto o opavské jistotě v play-off. Pakliže Slezan získá alespoň dva body, zahraje si vyřazovací boje se Šumperkem. Soupeře má Glabazňův tým více než schůdné. Ve středu Slezan zajíždí na led trápící se Břeclavi, poté přivítá v posledním kole na domácím ledě Techniku Brno. Nutnost bodového zisku je navíc podmíněna faktem, že Valašské Meziříčí, které jako jedině ještě Opavu může ohrozit, musí vyhrát oba své duely.

Pokud se tak nestane, jde do play-off Opava a to i v případě, že by oba své poslední zápasy prohrála. Nelze však nic podcenit a je nutno být v maximální herní pohodě. Vždyť v případě postupu do play-off by Slezan hrál se suverénem ze Šumperka! To jsou ovšem vyhlídky do širší budoucnosti, pojďme se blíže podívat na středeční hokejové klání.

Nadcházející opavský soupeř z Břeclavi je v tabulce skupiny B na 5. místě, když má stejný bodový zisk jako Frýdek-Místek. V souvislosti s břeclavskými Lvi se hovoří o finančních problémech a vůbec tak není jisté, zda se tým přihlásí do příštího ročníku 2. hokejové ligy. Z nedávného prohlášení tamějšího vedení vyplývá, že klubový dluh vzrostl za poslední dva roky z 80 tisíc korun až na současné 2 miliony. Opava je ve skupině B druhá se sedmibodovou ztrátou na Hodonín, tudíž je jasné, že pokud tuto pozici uhájí, zahraje si v play-off se šumperskými Draky. Slezan o možnost držet krok s Hodonínem přišel v posledním kole, kdy doma hostil Bobry z Valašského Meziříčí.

A právě v tomto utkání mohla Opava získat definitivní jistotu, jenže v zápase hraném „o šest bodů“ měli více ze hry hosté. Utkání nakonec skončilo 2:5 z pohledu Opavy a našim borcům tak nezbývá nic jiného, než se z prohry oklepat a dát síly dohromady proti o poznání slabší Břeclavi. Na druhou stranu, Břeclav není radno podceňovat na domácím ledě, kde Lvi hrají obstojně. Jejich chabý bodový zisk pramení především z nevydařených výjezdů na ledy kluziště soupeřů. A to také „dokázali“ Lvi v posledním odehraném kole, kdy zajížděli do Brna. Technika si zisk tří bodů pohlídala a vyhrála 3:1.

Při pohledu na vzájemné zápasy obou mužstev v této sezóně vyplývá pro opavské barvy povzbuzující fakt – s Břeclaví letos Slezan neztratil jediný bod. Nejprve to byla v rámci 12. kola domácí výhra 3:1, ve venkovní odvetě pak Slezan zvítězil nejtěsnějším rozdílem 2:1. Koncem ledna to však byla výhra vysoká, když si Opava také s chutí zastřílela a brala tři body po výhře 5:1. Z uvedených výsledků vyplývá, že Břeclav letos nedala v žádném zápase více jak jednu branku.

Nejlepším střelcem Břeclavi je se třinácti góly Jan Kuriál (13+7). Nejproduktivnějším hráčem je poté s jedním kanadským bodíkem navíc útočník Štěpán Hrůza (12+9). Výbornými nahrávači jsou pak obránci Lúbomír Škápik a Marek Dora. V brankovišti disponuje břeclavský celek dvojící Petr Žurek – Jaroslav Chvátal. Trenérem Břeclavi je Pavel Nohel.

Na oficiální klubový web se můžete podívat zde .

Pokud se do Břeclavi opavské hokejisty nevydáte podpořit osobně, můžete sledovat jejich počínání alespoň prostřednictvím textového on-line přenosu.

Sestavy obou mužstev v posledním odehraném kole

HC Břeclav: Žurek - Dora, Svoboda, Špaček, Škápik, Nedvěd, Novák Jiří - Vlašic, Sedláček (C), Rákoczy, Bartoš C., Balát, Zháňal, Papp, Bolfík, Kuriál, Nekoranec.

HC Slezan Opava: Iláš – Kukol, Tichý, Bednárek, Žídek, Dohnal, Tůma – Grofek, Měch, Kocián – Černý, Polok, Pavelek – Herman, Mlýnek, Chalupa – od. 31 Wolf, Kříž, Suchánek.

Další zápasy skupiny B
VSK Technika Brno – HC Frýdek-Místek