• pondělí 24. října 2016
  • Lukáš Jasoněk

Sérii čtyř venkovních porážek bude chtít Opava prolomit na ledě Nového Jičína

Posíleni domácím vítězstvím nad Hodonínem vycestují opavští hokejisté do Nového Jičína. Na tamním kluzišti budou zápolit s posledním mužstvem tabulky a hodlají přivézt body. Vždyť vzájemná bilance z předchozích klání jednoznačně vyznívá v jejich prospěch. Jak si naši hráči v honbou za bodovým ziskem povedou, můžete sledovat ve středu od 18 hodin.

S Novým Jičínem se Opava v této sezoně už jednou utkala. Stalo se tak v rámci čtvrtého ligového kola a z tohoto zápasu měli radost Opavští, kteří neinkasovali gól a domácí část publika potěšili tříbrankovým vítězstvím.

Náš středeční soupeř na tom není vůbec dobře, potýká se totiž s mizernou formou, která mu nedovolí odpoutat se ze spoda tabulky. Na jejím chvostu disponuje Nový Jičín pouze šesti body a navíc se nese na vlně porážek, která se po minulém duelu v Kopřivnici natáhla už na šest utkání.

Je tedy více než zřejmé, že má novojičínský celek co napravovat. My si přejme, aby se tak nestalo už nyní, protože bodový zisk je nejen z morálního hlediska velmi důležitý také pro uprostřed hracího pole se pohybující Opavu.

Pokud se do Nového Jičína nechystáte vyrazit osobně, můžete počínání našich hokejistů sledovat alespoň prostřednictvím textového on-line přenosu

Na klubový web HK Nový Jičín se podívejte zde.

Sestavy obou celků v posledním odehraném utkání

HK Nový Jičín: Slovák, Iláš - Stránský, Zahradníček, Nesvatba, Běhal, Hruška, Vašut, Dresler, Gebauer, Hladiš, Christov, Dalajka, Zdeněk, Chvostek, Ižacký, Kocián, Málek, Kratochvíl, Schwarz, Novotný, Uhlár.

HK Opava: Šafránek, Wanecki – Holík, Tůma, Galvas, Černý T., Mosler, Šindelář, Slavík, Vrábel – Polok, Selingr, Grygar, Chalupa, Vítek, Herman, Pavelek, Černý L., Rousek, Štindl, Beneš.

Delegace rozhodčích

Jiří Fiedler - Josef Novotný, Michal Axman.

Další utkání 13. kola (začátky zápasů od 18:00)

SHK Hodonín – HC Bobři Valašské Meziříčí

HC RT TORAX Poruba 2011 – Draci Šumperk