• pátek 30. ledna 2015
  • Vojtěch Konečný

Sérii nezdarů bude chtít Slezan přerušit proti Břeclavi

Opavští hokejisté neprožívají zrovna dobré období. Z posledních pěti zápasů totiž vytěžila Suchánkova družina pouze jeden bod. Navíc se na Slezan začíná dotahovat lepšící se Hodonín, tudíž každý bodový zisk může sehrát svou roli. V cestě za třemi body nyní stojí břeclavští Lvi. Utkání začíná v sobotu 31.1. v 17 hodin.

Naši borci odehráli svůj minulý zápas ve Frýdku-Místku. Po první třetině na tom byli lépe právě hosté, kteří vedli zásluhou Měcha. V následných dvou terciích ale svěřenci trenéra Kameníka otočili nepříznivý stav a slavili vítězství. Hrdinou se stal rebel Marek Ivan, jenž vsítil obě branky svého celku.

Břeclav v minulém kole sehrála o poznání těžší klání, zajížděla na půdu prvního Přerova. Pro celý vývoj byla důležitá druhá třetina, kdy Zubři dvěma góly navýšili své jednobrankové vedení z úvodní dvacetiminutovky. Ve třetím dějství přidal poslední hřebíček do rakve Goiš. „V první půlce zápasu to vůbec nebyl špatný hokej, byli jsme domácím vyrovnaným soupeřem. Všechno zlomila druhá a třetí branka, poté už se Přerov uklidnil a hrál si svoje. Na ledě kraloval," prohlásil po utkání trenér Michal Konečný.

Co se týče statistik, tak těm vévodí mladý útočník Dominik Tobola (13+17). Následují Martin Červenka (11+17) a Kristian Kučera (12+11). Z obránců si nejlépe vede Peter Beneš (5+7). Prostor mezi třemi tyčemi patří Michalu Šurému, jehož úspěšnost zákroku je 91,57%. Dvojkou je Lukáš Klimeš.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek - Vrabel, Slavík, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler - Měch, Herman, Rousek, Vítek, Kocián, Vaněk, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa

HC LVI Břeclav: Klimeš – Směřička, Miklík, Beneš, Höss, Dittrich, Vojáček, Fejt – Konečný, Kozel, Zháňal, Kučera, Tobola, Červenka, Medřický, Buhaj, Průdek, Kubáč, Papp, Čápek.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Sobotní zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Jak to vidí bookmakeři?

Vítězství Opavy - 1.55