• úterý 21. ledna 2014
  • Petr Dejnožka

Sérii výher chce Slezan protáhnout na ledě Přerova

Hokejisté opavského Slezanu míří po důležité výhře nad Hodonínem do Přerova, kde se pokusí navýšit počet vyhraných zápasů v řadě na čtyři. Ve vzájemných soubojích těchto dvou celků vždy zvítězilo domácí mužstvo, opavský Slezan se nyní pokusí papírové předpoklady porušit. Úvodní vhazování utkání je naplánováno na středu 22. ledna v 18 hodin.

Opavští hokejisté mají s blížícím se závěrem měsíce ledna parádní formu, v přímých soubojích o pozice zajišťující co nejlepší výchozí místo ve vyřazovacích bojích se postupně utkali s Technikou Brno, Porubou a Hodonínem. Ve všech vyrovnaných zápasech se nakonec radovali hráči Slezanu, kteří si tak pojistili třetí příčku. „Nyní máme menší vlnu, tak nám to snad vydrží. Snad přivezeme nějaký bod i z Přerova, ideální by bylo další vítězství," přeje si Lukáš Svoboda.

Proti Zubrům ale Opavu nečeká nic jednoduchého, také domácí mužstvo si dělá zálusk na potřebný bodový zisk. „Postavení v tabulce nám dává jasný úkol, že musíme hrát na sto procent a nic nepodcenit, jak se nám to bohužel stalo v minulých zápasech. Potřebujeme body, proto utkání s Opavou chceme za každou cenu vyhrát," řekl pro oficiální web Přerova lodivod týmu Vladimír Kočara.

Zubři mají v novém roce se čtyřkou na konci prozatím aktivní bilanci, z pěti zápasů se třikrát radovali z vítězství. Ztratili pouze v utkáních na ledě Valašského Meziříčí (1:0) a Frýdku-Místku (4:2). Současné výsledky jim v tabulce vynáší šestou příčku, na deváté místo Nového Jičína mají již náskok třinácti bodů.

Obrana Opavy si bude muset dáti pozor zejména na Jiřího Goiše, který dříve okusil prvoligový led v dresu Chrudimi a v současné době táhne právě Zubry vstříc vyřazovacím bojům. Za třiatřicet zápasů zaznamenal 14 branek a 16 asistencí. Zdatně mu sekunduje Zdeněk Sedlák, jenž posbíral pouze o dva kanadské body méně.

Prodlouží opavští hokejisté svou sérii tří vítězných zápasů v řadě také ve středu 22. ledna od 18 hodin na ledě Přerova?

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Zubr Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Janota, Zbořil, Běhal, Tomeček – Brančík, Goiš, Kovařík – Šťastný, Školoud, Blinka – Kundrátek, Kolář, Ditrich – Málek, Haloda.

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Tichý, Kukol, Vrabel, Mosler – Černý, Měch, Wolf – Svoboda, Chalupa, Vítek – Vlašánek, Baďura, Kocián.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Středeční zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Delegace rozhodčích

F. Held - T. Měkýš, M. Pospíšil.

Jak to vidí bookmakeři?

HC Zubr Přerov - 2,05