• sobota 24. března 2012
  • Filip Lefenda

Šesťáci pojedou bojovat do Brna o titul mistra České republiky

Hokejisté 6. třídy odehráli v sobotu svůj poslední duel v rámci základní části a mohou se chystat na finálový turnaj do Brna! Na začátku dubna se na ledě brněnské Komety utká Slezan s tak věhlasnými velkokluby, jakými jsou pražská Slavia, Sparta či domácí Kometa. Jak si opavští mladíci na turnaji povedou? Odpověď na tuto otázku bude rozluštěna až za týden. Popřát našim klukům v čele s triem pánů Plánovský - Harazim - Vojtovič štěstí můžeme však už dnes!

Prohra 5:6 v posledním ligovém duelu s celkem Vítkovic opavský tým mrzet nemusí. Naši mladíci si totiž počínali skvěle v průběhu celé sezóny a s předstihem si tak zajistili ligový triumf, který je zároveň také vstupenkou do finálového turnaje Mistrovství České republiky. To se uskuteční na ledě brněnské Komety a bude probíhat po dva první dubnové dny. Hokejisté Slezanu se zde střetnou s týmy zvučných jmen. Soupeři našim hráčům budou tři pražské kluby, konkrétně Slavia, Sparta a Hvězda. Kvartet soupeřů poté doplní domácí Kometa.

Cesta na finálový turnaj vedla přes skvěle zvládnutou základní část. V té byl Opavě největším soupeřem tým z Třince, avšak už pár kol před koncem bylo jisté, že tamějším hokejistům zbudou pouze oči pro pláč. Opavský mančaft pod taktovkou zkušeného lodivoda Jaroslava Plánovského vsítil ve dvaatřiceti zápasech celkem 214 gólů a vybojoval na své konto šestapadesát bodů. Úspěšnou sezónu dokumentuje také fakt, že Slezan prohrál za celou základní část pouhé tři duely.

Nejvýraznější výhry si Opavané připsali v soubojích s poslední Karvinou. Prakticky každé měření sil skončilo pro karvinského soupeře debaklem, když Slezan zaznamenal výhry 13:1, 15:1, 7:0 a 11:2. Pěkně naloženo dostal také Frýdek-Místek (8:0, 13:4) či Poruba (10:6).

Pokud neustále hovoříme v souvislosti s mládežnickým hokejem o mladících pouze v mužském rodě, v případě 6. třídy si na tuto skutečnost musíme dát pozor. Registrujeme zde totiž také jednu dívku! A kapitánské céčko Kláry Hymlarové jasně říká, že není v týmu pouze do počtu.

Hráčské složení 6. třídy

Brankáři: Martin Gilík, Denis Fichna
Obránci: Klára Hymlarová, Marek Červenka, Filip Hadamczik, Lukáš Kroček, Marcel Kunc, Marek Těžký, Jan Thiel, Vojtěch Tuček
Útočníci: Jiří Hudečka, Jan Krawiecz, Stanislav Matuška, Adam Peterek, Tadeáš Vícha, Dominik Věntus, Adam Beránek, Jan Vojtovič