• pátek 26. září 2014

Slezan čeká dlouhá cesta do Břeclavi. Dokáže opavská družina zkrotit tamní Lvy?

V rámci třetího kola druhé hokejové ligy zajíždí hokejisté opavského Slezanu do Břeclavi. Po středečním vítězství na domácím ledě proti Frýdku-Místku budou chtít Opavané přivést body i z jižní Moravy. Nebude je však čekat nic lehkého, neboť i Lvi si vedou velice dobře a rozhodně nedají svou kůži lacino. Utkání začíná v sobotu 27.9. v 17 hodin.

Naši borci si ve středu dokázali poradit s houževnatým Frýdkem-Místkem. O osudu celého utkání rozhodla především první perioda, kterou Slezan po brankách Chalupy a Vítka vyhrál 2:0. Druhá třetina skončila nerozhodně. Nejprve se prosadil domácí Herman, jenž nadvakrát překonal Kubáně. Jedinou branku Frýdku-Místku vsítil po samostatném úniku Zedník. Jelikož se už v poslední dvacetiminutovce nepodařilo hostům vstřelit branku, tak zápas skončil vítězstvím Opavy 3:1.

Jihomoravané zažívají skvělý vstup do nové sezóny. Nejprve si svěřenci trenéra Konečného poradila s Frýdkem-Místkem, který porazili 5:3. Velmi překvapivé vítězství se zrodilo v minulém kole, kdy Lvi jednoznačně přehráli největšího aspiranta na postup, Přerov. Po závěrečné siréně svítilo na výsledkovém ukazateli skóre 5:0! „ Náš tým navázal na dobrý výkon proti Frýdku-Místku a proti ještě silnějšímu soupeři se kluci vyhecovali. Hrát s tak silným soupeřem by pro ně měl být svátek hokeje. Ukázali, že i tak zkušenému týmu se dá vyrovnat, když se k mači přistoupí s pokorou a respektem,“ prohlásil po utkání asistent trenéra Břeclavi Radek Haman.

Velkou zásluhu na tomto vítězství měl brankář Michal Šurý, ten totiž kryl všech dvaatřicet střel soupeře. „Tím, že jsme se dostali v první třetině do vedení, jsme Přerov trošku zaskočili. Ve druhé třetině se ale Zubři probudili a práce jsem měl dost. V zápase mi kluci hodně pomáhali, padali do střel a blokovali je, já to vyrážel do rohů. Až to postupně u hostů přešlo v křeč. Kluci se v kabině bavili, že chtějí ubránit mé čisté konto, fakt se snažili,“ řekl Šurý.

Změny v kádru Břeclavi

Příchody: Dominik Směřička, Martin Miklík (oba z Hodonína), Adam Svoboda (odchovanec Komety, naposledy Velká Bíteš), Peter Beneš (návrat z Francie), Bronislav Čápek (odchovanec Břeclavi, naposledy juniorka Senice), Lukáš Nováček, Michal Kacetl (oba z juniorky Znojma), Marek Papp (odchovanec Břeclavi, z juniorky Komety Brno), Tomáš Dittrich (VSK Technika Brno), Martin Červenka (Uherské Hradiště), Radek Šalena (střídavé starty z jun. Komety Brno), Ondřej Kubáč (loni Valašské Meziříčí)

Odchody: Radek Haman (konec aktivní kariéry --> asistent trenéra), Ondřej Nedvěd, Dominik Piskoř, Patrik Kovář (všichni Hodonín), Ondřej Bartoš, Marek Dora, Kamil Nekoranec (všichni přerušili kariéru z pracovních důvodů), Jakub Šaur (Třebíč)

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Galvas, Kysela, Vrabel, Mosler, Tichý, Pavelek, Tůma – Baďura, Měch, Vítek – Svoboda, Chalupa, Wolf – Černý L., Polok, Herman

HC LVI Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík, Svoboda, Beneš (A), Dittrich, Novák (A) – Kubáč, Nováček, Zháňal (C) – Tobola, Červenka, Kučera – Buhaj, Medřický, Blaha

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Sobotní zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.