• pátek 15. prosince 2017
  • Redakce

Slezan čeká poslední domácí bitva roku. Do Opavy míří Bobři

Opavští hokejisté před sebou mají poslední domácí vystoupení tohoto kalendářního roku. Na svém ledě v sobotu 16. prosince od 15 hodin přivítají pátý celek druholigové tabulky z Valašského Meziříčí. Přijďte podpořit Slezany!

Opavský celek měl ve středu volno, v sobotu jde znovu do akce a potřebuje se zvednout. Byť to zprvu vypadalo, že nová trenérská dvojice Dalibor Římský – Zdeněk Pavelek Slezan pozvedne, po dvou těsných prohrách v Kopřivnicí a s Porubou dostala Opava dvě lekce.

V Šumperku prohrála vysoko 5:13 a doma pak podlehla Hodonínu v poměru 1:11. „Zápasy předtím jsme hráli zezadu a nevypadalo to špatně. Teď se to ale pokazilo. Máme mladý tým. Klukům chybí zkušenosti. Je před námi spousta práce,“ hlásí opavský kouč Dalibor Římský.

Slezan prohrál třináct zápasů v řadě a leží na něm těžká deka. „Hráčům bohužel chybí větší zodpovědnost. Sráží nás také nedisciplinovanost. Tým se nenachází v psychické pohodě, z každé inkasované branky se položí. Navíc nejsme schopni zvládat dobře přesilovky ani oslabení,“ vypočítává Římský. „Děláme dětinské chyby a na vstřelený gól se strašně nadřeme,“ mrzí trenéra Opavy.

„Hráče bych ale nezatracoval. Tým se stavěl vzhledem k finančním možnostem klubu. V jednu chvíli to vypadalo, že mužský hokej z Opavy zmizí. Buďme rádi, že to dopadlo alespoň takto,“ dodává.

Tak či onak, opavští hokejisté už potřebují nutně zabrat. Na Valmez, který padl dvakrát za sebou, už jednou v sezoně vyzráli. Povede se jim to v sobotu podruhé?

Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Jan Vaněk, na čarách mu budou asistovat Vladimír Rožánek a Martin Konvička.

Poslední domácí zápas Slezanu v letošním kalendářním roce startuje v sobotu 16. prosince od 15 hodin. Průběh utkání můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.