• úterý 22. října 2013
  • Redakce

Slezan čekají ve středu Drtiči z Hodonína, oplatí jim Opava porážku?

Opavští hokejisté mají po sobotní porážce s Porubou co napravovat. O reparát se svěřenci trenéra Karla Suchánka pokusí ve středu 23. října od 18 hodin, kdy na svém ledě přivítají výběr hodonínských Drtičů. Těm mají Slezané po porážce v úvodním kole letošního ročníku, co vracet. Vydaří se Opavě plánovaná odplata?

Aktuálně třetí mužstvo druholigové tabulky z Hodonína je v současné době ve výborné formě. Doma sice Drtiči vysoko prohráli s Přerovem v poměru 2:7. Následně zvítězili v Novém Jičíně 5:1, pak doma deklasovali Valašské Meziříčí po výsledku 8:1 a v sobotu Hodonín uspěl na ledě houževnatého Frýdku-Místku (6:2).

Opavští chtějí bleskurychle zapomenout na nepovedený sobotní duel s Porubou. „Ten zápas už musíme hodit za hlavu, uděláme pár změn v sestavě a věřím, že když se vrátíme k naší hře, kterou jsme praktikovali v předešlých zápasech, budeme úspěšní. Hodonín má sice velkou kvalitu, ale my se nyní musíme zaměřit hlavně na nás. Bude třeba soupeřit vnutit nátlakovou hru, aby vyrobil chyby, které můžeme potrestat,“ uvedl před středečním zápasem trenér Slezanu Karel Suchánek.

Ten bude moci dost možná využít služeb šumperského útočníka Michala Skoumala, který je s Opavou domluven na střídavých startech. Právě Skoumal by měl pomoci oplatit hodonínským hokejistům oplatit porážku z premiérového kola, v němž Slezan prohrál 3:5. „Čeká nás atraktivní soupeř, a tak doufám, že nás přijdou podpořit v hojném počtu také diváci,“ dodal na závěr opavský kouč.

Zápas na opavském zimním stadionu má své úvodní vhazování na programu ve středu 23. října od 18 hodin.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek - Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Bednárek, Kysela - Černý, Měch, Wolf - Kocián, Chalupa, Herman - Svoboda, Polok, Vítek - Baďura, Vlašánek.

SHK Hodonín: Barus - Pokorný, Novotný, Skošovský, Komárek, Polesný, Koukal, Směřička, Miklík - Špok, Kříž, Charvát - Velechovský, Jurásek, Vrba - Peš, Škorík, Kuba - Laprote, R. Smetana, Belisle.

Na oficiální internetové stránky našeho brněnského soupeře se můžete podívat zde.

Pokud se nevydáte opavské hokejisty podpořit osobně, můžete jejich počínání sledovat alespoň prostřednictvím textové on-line reportáže.

Delegace rozhodčích

V. Fiala - M. Mrákava, M. Řezáč.

Jak to vidí bookmakeři?

VSK Technika Brno - 1,70
Remíza - 4,50
HC Slezan Opava - 2,73