• pátek 13. ledna 2012
  • Jan Šimek

Slezan chystá pasti na Bobry z Valmezu

Opavským hokejistům se na třetí pokus podařilo prolomit nepříznivé výsledky na počátku nového kalendářního roku a ve středu zdolali mužstvo Uherského Hradiště na jeho ledě celkem jednoznačně v poměru 5:1. Do Slezska se však nyní vypraví v plné zbroji odpočinutí Bobři, kteří ve středu stáli. Zápas o šest bodů začíná v sobotu 14. 1. v 17 hodin na zimním stadionu v Opavě.

Jak již bylo předestřeno v úvodu, výběr kouče Michala Piskoře úvodní dva duely roku 2012 nezvládl. Prohrál totiž jak ve Vsetíně, tak i doma po velkém boji s přerovskými Zubry, který musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch byl úspěšnější Přerov. Pak ale přišlo na řadu utkání v Uherském Hradišti, kde Slezané kralovali a v pohodě si dokráčeli pro vítězství 5:1.

Slezan hrál s Přerovem v pondělí, ve slováckém regionu se představil ve středu a nyní jej čeká další zápas. Má tak velice nabitý program, zejména pak čtveřice Koschatzký, Kysela, Mosler či Vítek, kteří hráli ještě ve čtvrtek za juniorku. Trenér Piskoř však z případné únavy obavy nemá. „Kluci mají natrénovano a věřím, že utkání zvládneme,“ podotkl.

To celek Valašského Meziříčí měl zatím relativní pohodu. V novém roce ve své hale vydoloval vítězství nad Prostějovem po nájezdech 4:3 a ani uplynulou sobotu nemuseli Bobři nikam cestovat. Doma však padli s Havířem 0:3. Ve středu Valaši nehráli a nabírali energii právě na zápas s Opavou.

O útočné manévry se stará především zkušený forvard Martin Ambruz, který je lídrem kanadského bodování Bobrů a s šestnácti góly také nejlepší střelec týmu. Do Slezska však díky přetrvávajícím zdravotním potížím s největší pravděpodobností nezavítá. Pozor si tak bude muset dát domácí defenziva na Lukáše Bokroše. Ten se totiž letos trefil již dvanáctkrát. Na metu dvaceti kanadských bodů navíc čeká Miroslav Varga, jenž k osmi přesným zásahům přidal jedenáct asistencí.

V brance se pravidelně střídají mladí brankáři Jiří Slovák a Václav Vlachynský, kteří jsou i podle slov opavského kouče Piskořa kvalitními gólmany. O dobrou práci valašské defenzivy se stará Přemysl Vašut a především čtyřiatřicetiletý bek Milan Ovšák, který je s šestnácti asistencemi nejlepším nahrávačem svého celku. Trenérem Valašského Meziříčí je pan Jaroslav Stuchlík.

Důležitý zápas mezi Opavou a Valašským Meziříčím má úvodní vhazování na programu v sobotu 14. ledna v 17 hodin.

Sestavy obou týmů v posledním kole:

HC Slezan Opava:

Šafránek – Bednárek, Dohnal, Kysela, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Jurčík – Džemla, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Mlýnek

HC Bobři Valašské Meziříčí:

Vlachynský - Balga, Bokroš, Černý, Dostál, Dvořák, Hartmann, Knebl, Martiník, Mikel, Musil, Novosad, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vašut, Vodný, Zábojník

Na oficální webové stránky Valašského Meziříčí se můžete podívat zde.

Ze zápasu vám přineseme taktéž textový on-line přenos.

Další zápasy 34. kola

HC Karviná – HC Uherské Hradiště