• úterý 25. listopadu 2014
  • Lukáš Jasoněk

Slezan hostí poslední Karvinou, podaří se Opavě naplno bodovat?

Hokejisté opavského Slezanu v rámci 20. kola přivítají na svém kluzišti Karvinou. S celkem, který se nachází na poslední příčce tabulky, se Opavané utkali přesně před týdnem, kdy si z Karviné odvezli dva body. V odvetném duelu, který začíná ve středu od 18 hodin, však Opavští budou chtít potvrdit roli papírového favorita a získat plný počet bodů.

Hokejistům Karviné patří s jedenácti nastřádanými body poslední jedenáctá pozice, ze které se dlouhodobě nedokáží odpoutat. Jednou z hlavních příčin tohoto nezdaru je zejména chabá defenziva, která v sedmnácti utkáních inkasovala již 79 branek, což je nejvíce ze všech druholigových celků.

K poslednímu utkání nastoupili svěřenci trenéra Romana Sedláka s Břeclaví, a přestože v domácí hale nebyli považováni za favorita, s průběžně šestým celkem dokázali držet krok. Hosté sice odskočili na rozdíl dvou branek, ale Karviné se díky Klimšově přesné trefě v závěru druhé třetiny podařilo snížit. V závěrečné části byl však rozdíl ve skóre opět dvougólový, přesto domácí nesložili zbraně a srdnatě bojovali. Dvoubrankové manko mohl z trestného střílení snížit Kasperlík, ten si však na hostujícího brankáře nepřišel. Klimeše pak zhruba pět minut před koncem překonal Juhász, ale to už bylo ze strany domácích vše. karviná tak podlehla Břeclavi nejtěsnějším možným rozdílem 2:3.

Statistikám karvinského celku vévodí dvacetibodový Vladimír Luka (10+10). Druhým nejproduktivnějším hráčem je se třinácti kanadskými body Martin Kasperlík (4+9). Mezi beky vyčnívá zejména Zdeněk Deutsch. Tento bývalý mládežnický reprezentant, jehož oblíbeným soupeřem je právě Opava, má na svém kontě 9 bodů za 6 přesných zásahů a 3 gólové asistence. Z brankářů odchytal nejvíce zápasů Adam Vrba, jehož procentuální úspěšnost zákroků činí 91%.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Černý T., Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler – Měch, Herman, Vítek, Polok, Kocián, Vaněk, Wolf, Černý L., Baďura, Svoboda, Chalupa.

SK Karviná: Tomšu – Milch, Mládenka, Hoďa, Zamecznik, Vydra, Čintala, Deutsch, Malík, Foltyn, Opravil, Dýrr, Klimša, Chlomič, Czylok, Kasperlík O., Kasperlík M., Zakuťanský, Juhász, Luka

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Středeční duel můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Rozhodčí

Richard Koliba - Michal Vengřín, Milan Gančarčík