• pondělí 01. srpna 2016
  • Redakce

Slezan je na ledě. Na úvodním tréninku nechyběly nové tváře

/FOTO/ – Opavští hokejisté v létě poprvé nazuli brusle. Prvního tréninku na ledě se zúčastnilo 24 hráčů do pole a tři brankáři. Na kluzišti zimního stadionu se prohánělo také několik noviců.

„První trénink je náběhový. Navíc byl špatný led, protože je tady teprve prvním dnem. Celkově jsem ale spokojený. Kluci měli chuť a všechno, co jsme chtěli, se nám podařilo stihnout,“ pochvaluje si staronový kouč Opavy Pavel Hulva.

Ten byl spokojen také s bohatou hráčskou účastí na tréninku. „Jediní, kdo se omluvili, byli kvůli práci Radek Tůma a Lukáš Svoboda. V současné době máme k dispozici v podstatě pět pětek a postupně to samozřejmě budeme redukovat,“ pokračuje.

Vrací se Holík, do Opavy míří také Grygar s Šindelářem

Po sedmiletém působení ve Francii se do rodné Opavy vrací zkušený zadák Vladimír Holík. Klub se domluvil na spolupráci také s dvaatřicetiletým útočníkem Petrem Grygarem a osmadvacetiletým zadákem Jiřím Šindelářem.

„Jde o dva zkušené borce, které znám z loňska. Péťa Grygar je odchovanec Vítkovic. Jirka Šindelář je zkušený bek, který by měl být náhradou za Pepu Tichého. Ten odešel do Poruby. Další novou tváří je bývalý opavský hráč Vláďa Holík,“ připomíná Hulva.

Na zkoušce Wanecki a Česlík

Tím ale výčet nováčků v opavském kádru nekončí. S týmem trénuje útočník Václav Chomič, jenž naposedy působil v Karviné, a na zkoušce je v klubu mladý gólman Michal Wanecki.

„Myslím, že minimálně na post dvojky se prosadí. Znám jej z Vítkovic. Je to šikovný, pracovitý kluk. Loni chytal stabilně juniorskou extraligu za Vítkovice,“ říká trenér Opavy na adresu dvacetiletého brankáře.

„Chceme posílit brankářský post. Ne že by Dušan Šafránek byl špatný gólman, to v žádném případě. Potřebujeme, aby si sem tam taky odfrkl a byl na něj vyvíjen trochu tlak,“ dodává.

Ve slezské metropoli je na testech i forvard Petr Česlík. Jednadvacetiletý borec, který prošel mládežnickými reprezentačními výběry. „Loni hrával v Americe. Dobře jej znám, dlouho jsem jej trénoval. Také on by pro nás mohl být posilou,“ myslí si Hulva.

Jaký je nejbližší program opavských hokejistů? „Není tady profi tým jako takový. Většina kluků pracuje nebo studuje, takže trénujeme jenom jednofázově na ledě. K tomu je suchá příprava, což je většinou těsně před tréninkem nebo po něm. Dvoufázový trénink na ledě nepřichází v úvahu. Příští týden už máme přátelské utkání a tím pádem trochu naskočí jiný koloběh. Teď ale budeme až do pátku čistě trénovat,“ uzavírá.

Kádr opavských hokejistů při zahájení přípravy na ledě (1. srpna 2016):

Brankáři: Filip Plánovský, Dušan Šafránek, Michal Wanecki

Obránci: Tomáš Černý, David Galvas, Vladimír Holík, Jiří Hon, Patrik Mosler, Dominik Rohovský, Daniel Slavík, Jiří Šindelář, Dominik Volf, Lukáš Vrabel

Útočníci: Kryštof Beneš, Petr Chalupa, Václav Chomič, Lukáš Černý, Petr Česlík, Petr Grygar, Bohumil Herman, Zdeněk Pavelek, Tomáš Polok, Pavel Selingr, Jan Štindl, Marek Trčka, Jakub Vítek, Petr Wolf

Chyběli: Lukáš Svoboda a Radek Tůma.

Rozpis přípravných zápasů Slezanu

9. srpna: Hokejový klub Opava – HK Nový Jičín
16. srpna: HK Nový Jičín – Hokejový klub Opava
18. srpna: HC RT TORAX Poruba 2011 – Hokejový klub Opava
23. srpna: Hokejový klub Opava – Draci Šumperk
25. srpna: Hokejový klub Opava – HC RT TORAX Poruba 2011
30. srpna: Draci Šumperk – Hokejový klub Opava
1. září: HC Bobři Valašské Meziříčí – Hokejový klub Opava
6. září: Hokejový klub Opava – HC Bobři Valašské Meziříčí
(Všechna utkání mají úvodní buly na programu v 18 hodin.)