• pátek 18. května 2018
  • Redakce

Slezan má nového trenéra, přichází Martin Janeček

Opavské hokejisty v nadcházejícím druholigovém ročníku povede Martin Janeček. Ambiciózní kouč řadu let pracoval u havířovské mládeže, kde mimochodem dlouho vedl i nynější hvězdu Bostonu Davida Pastrňáka. Naposledy působil na střídačce pražské Sparty coby asistent trenérského tandemu František Výborný – Jaroslav Nedvěd.

„Sparta se po neúspěšné sezoně vydala jinou cestou. Teď navíc angažovala německého trenéra Uweho Kruppa, což pro klub vnímám jako nejlepší možnou variantu,“ hlásí Martin Janeček, který se teď postaví na opavskou střídačku.

„Musel jsem se rozmýšlet, co dál. Váhal jsem, jestli zůstat v Čechách, nebo na Moravě. Měl jsem řadu nabídek od mládeže po A-týmy, ale nebylo to nic úplně zajímavého. Chtěl jsem zůstat v dospělém hokeji, protože cítím, že na to mám. Snažil jsem se najít angažmá, které by se mi líbilo. Přes Kubu Petra (trenér a generální manažer Vítkovic – pozn. red.) jsem se dozvěděl, že v Opavě hledají mladého a energického trenéra, a tak jsem tady,“ usmívá se čtyřiačtyřicetiletý kouč.

Nebojím se, že bych se měl v Opavě zakopat

Naposledy pracoval ve Spartě. Teď extraligu vymění za poloprofesionální třetí nejvyšší soutěž. „Pro mě je to výzva. I když od řady kamarádů a známých jsem vnímal pochyby, zda je to pro mě správná cesta, a zda to není krok zpět. Takhle to ale vůbec neberu,“ pokračuje.

„Zajímavé pro mě bude zvládnout a trefit míru tréninkového procesu, protože hráči tady chodí do práce. Pokud se nám sezona povede, budu spokojený. Určitě mě to posune v kariéře dopředu. Nebojím se, že bych se měl v Opavě zakopat. Mám ambice,“ tvrdí Janeček.

S vedením Slezanu se dohodl na víceleté spolupráci. „S klubem chceme jít cestou koncepce, proto jsme se domluvili na více než jednu sezonu. Je potřeba pozměnit klima v A-týmu a omladit kádr. Chceme nastavit určité hodnoty, které by mělo mužstvo ctít. Není to ovšem záležitost jednoho roku. Je neuskutečnitelné, abychom to realizovali v jedné sezoně. Udělali bychom víc chyb než užitku,“ dodává na závěr.