• pátek 14. listopadu 2014
  • Vojtěch Konečný

Slezan míří na Valašsko, změří síly s Bobry

Sérii neůspěchů se bude snažit Opava prolomit na kluzišti valašských Bobrů. Našemu zítřejšímu soupeři patří v tabulce devátá příčka, tudíž Slezan vstoupí do utkání v roli papírového favorita. Opavská družina se nenachází zrovna v optimálním rozpoložení, což znamená, že musí co nejdříve vyhrát za tři body, neboť čelo tabulky se začíná vzdalovat. Zápas je na programu v sobotu 15.11. v 17 hodin.

Svěřencům Karla Suchánka se naposledy nepovedlo bodovat v Přerově, Slezan podlehl tamnímu celku 3:2. Zubři rozhodli toto střetnutí ve druhé třetině, kterou ovládli 3:0. „ Přerov na nás v první třetině vlétl, měl hodně příležitostí a my jsme často faulovali. Sice jsme dali gól, ale těžko jsme se z toho tlaku domácích dostávali. Byla velká škoda výpadku ve druhé třetině, kdy jsme třikrát inkasovali. Pak jsme ale zvedli, vytvořili si tlak na bránu, jenže už se nám vyrovnat nepodařilo."

Bobři v minulém kole zajížděli na led břeclavský Lvů, odkud dokázali vydolovat cenný bod. Utkání zhodnotil asistent trenéra Valašského Meziříčí Petr Tejkl: „Můžeme si říkat, že je bod málo, ale z Břeclavi moc týmů s body neodjíždí, má kompaktní tým, který doma umí. Bodu si tedy vážíme a kdyby nám to někdo tvrdil před zápasem, že uhrajeme remízu, asi bychom ji brali a budeme spokojení. Podle vývoje utkání jsme mohli vytěžit ze zápasu víc, dvakrát jsme vedli, ale remíza asi byla spravedlivá."

Opavané si jsou vědomi toho, že za každou cenu musí zvítězit a přivézt tak konečně body. „Potřebujeme vyhrát za každou cenu, takže každý z nás musí předvést maximum, snad to konečně vyjde," prohlásil Tomáš Polok, na kterého navázal i obránce Josef Tichý: „Bude to tam těžké, půjdeme ale do toho s tím, že chceme tři body. Nutně potřebujeme vyhrát a kde jinde se nám to má podařit, než tam?"

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrábel, Galvas, Tichý, Tuma, Pavelek, Mosler – Štindl, Měch, Herman – Vítek, Polok, Kocián – Vaněk, Wolf, Černý – Svoboda, Chalupa.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Vydržel – Fišera, Gulda st., Finkes, Šimek, Matušenko, Valentík, Matějek – Baroš, Kuchta, Kundrátek, Kysučan, Martiník, Slovák, Sprušil, Škumát, D. Varga, Mar. Varga, Gulda ml..

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Sobotní zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Delegace rozhodčích

Fiedler - Novák, Smilek.