• čtvrtek 07. září 2017
  • Redakce

Slezan omladil a hodlá trápit favority. Nechceme hrát zanďoura, hlásí Plánovský

Ostrá sezona se blíží mílovými kroky. Opavští hokejisté vstoupí do nového druholigového ročníku na svém ledě, kde přivítají Valašské Meziříčí. Jak se změnil kádr Slezanu a jaké ambice má pozměněné mužstvo Opavy? To v předsezónním povídání nastínil kouč Antonín Plánovský.

Ten společně se svým asistentem Markem Harazimem vytvořil trenérskou dvojici A-týmu. „S Markem se těšíme. U kormidla jsme noví a trošku jsme omladili tým. Odešli čtyři zkušení hráči, jejichž věk byl na druhou ligu dost vysoký. Do Slovanu Bratislava zamířil Tomáš Černý. Patrik Mosler skončil s hokejem. Bude hrát v Krnově, ale doufáme, že si to ještě rozmyslí,“ říká zkušený trenér.

Naopak do Opavy zamířila řada mladých hráčů, kteří v přípravě ukazovali svůj zajímavý potenciál. Z Vítkovic dorazili Hartmann, Malina, Maxner a Šendera, která by měla ve Slezsku působit celou sezonu. Z Poruby pak vedle navrátilce Tichého přišlo na dvouleté hostování trio Sedlář, Seidler a Vaněk.

„Slibujeme si od nich velkou bojovnost. Chceme, aby ukázali, že na druhu ligu mají. Místo v sestavě si musí vybojovat sami, nikdo jim nebude mést cestičky. Zkušenost, která odešla, je velká. Na druhou stranu by ji mělo nahradit dravé mládí. Máme dostatek zkušených hráčů – ať to jsou David Galvas, Petr Grygar, Tomáš Polok a další. Zůstalo osm, devět opavských kluků, což jsou srdcaři. Petr Chalupa, Petr Wolf a tak dále,“ pokračuje Antonín Plánovský.

Slezan chce potrápit milionářské kluby

Omlazené mužstvo Slezanu by mělo mít v nové sezoně zajímavou tvář. Aktivní a dravou. „Budeme se snažit o útočný hokej. Nechceme hrát žádného zanďoura, hlavně doma ne. Naše hra by měla být o bruslení a agresivitě. Na začátku máme v plánu hrát na čtyři útočné a tři obranné řady. Uvidíme podle situace, jak se to vyvine dál. Nemáme moc obránců, čekáme na Pepu Tichého, který nám bude chybět hlavně v přesilovkách. Kádr je ale solidní, věřím mu,“ tvrdí.

Jaké si Opavští dávají ambice? „Chceme vypadnout ze sedmého místa, rozhodně nechceme být poslední. Po loňské blamáži jsme rádi, že vůbec hrajeme druhou ligu. Byli bychom rádi, kdybychom s omlazeným kádrem hráli zlatý střed. Samozřejmě ale chceme potrápit i milionářské kluby jako jsou Šumperk, Poruba nebo Hodonín,“ hlásí kouč Slezanu.

Nový ročník startuje už v sobotu 9. září, kdy Opava od 15 hodin hostí Valašské Meziříčí. V přípravě Slezané Bobry dvakrát porazili. Jednou dokonce v poměru 8:1. Soutěž ale slibuje úplně jiný duel. „Kluci na to musí zapomenout. To byla příprava. Mistrovské zápasy jsou úplně jiné. Očekávám vyrovnané utkání. Máme na to, abychom vyhráli. Doma chceme uspět,“ uzavírá Antonín Plánovský.

Kádr HC Slezan Opava v sezoně 2017/2018:

Brankáři: Dušan Šafránek, Kamil Šimeček, Michal Wanecki.
Obránci: Petr Chalupa, David Galvas, Marek Kažimír, Zsolt Kiss, Daniel Slavík, Petr Šendera, Jiří Šindelář, Jan Štindl, Josef Tichý.
Útočníci: Lukáš Černý, Marcel Fědor, Petr Grygar, Ondřej Hartmann, Bohumil Herman, Lukáš Horváth, Vlastimil Malina, Jakub Maxner, Tomáš Polok, Tomáš Rousek, Marek Sedlář, Petr Seidler, Rostislav Vaněk, Jakub Vítek, Petr Wolf.

Příchody do HC Slezan Opava

Ondřej Hartmann (hostování, HC Vítkovice Ridera)

Lukáš Horváth (hostování, HC RT TORAX Poruba 2011)
Zsolt Kiss (KMH Budapešť)