• pátek 20. listopadu 2015
  • Lukáš Jasoněk

Slezan poměří síly s Valachy, do Opavy zamíří Vsetín

Opavští hokejisté se v rámci 21. kola východní skupiny 2. ligy utkají s celkem Vsetína. Valachům patří v tabulce aktuálně druhá pozice, naše borce tak rozhodně nečeká snadný úkol a mohou jen překvapit. Z důvodu kolize s fotbalovým utkáním proběhne úvodní buly netradičně již od 15:30 hodin.

Vsetín je druhým nejofenzivnějším týmem soutěže, jeho hokejisté ve dvaceti odehraných utkáních nastříleli už pětaosmdesát branek. Také defenziva valašského mužstva je druhou nejlepší, statistikám totiž takřka ve všech ohledech vévodí lídr z Frýdku-Místku, na který svěřenci trenérů Viktora Hlobila a Luboše Jenáčka ztrácí propastných dvanáct bodů.

Právě v duelu farmářským celkem extraligového Třince hokejisté Vsetína naposledy poznali hořkost porážky. Od zmíněného klání si Vsetíňané vytvořili čtyřzápasovou vítěznou šňůru, v minulém kole na svém ledě porazili mužstvo Moravských Budějovic. Nováček skupiny Východ sice otevřel gólový účet zápasu, ale domácí ještě do první přestávky stihli nepříznivý vývoj třemi brankami otočit ve svůj prospěch. V prostřední třetině hráči Vsetína odskočili svému soupeři na rozdíl tří gólů a v závěrečné tercii se Jihomoravanům podařilo už jen zkorigovat na konečných 4:2.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Černý T., Galvas, Tůma, Tichý, Mosler – Herman, Rousek, Vítek J., Polok, Hlista, Klapetek, Wolf, Selingr, Černý L., Svoboda, Chalupa.

VHK Vsetín: Hromada – Nedbálek, Hryciow, Tesařík, Řezáč, Žák, Vrba, Báchor – Zúbek, Vaněk, Ambruz – Slováček, Dvořák, Kolařík – Abdul, Vávra, Finsterle - Vítek D., Daněk, Hruška P. – Ondráček.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.