• neděle 13. prosince 2015
  • Redakce / FOTO: Karel Novotný

Slezan přehrál Kopřivnici. Důležitá výhra, ví Chalupa. Na Vánoce shání krokoměr

Hokejisté opavského Slezanu zabrali a po třech prohrách slaví vítězství za tři body. Opavští v důležitém utkání přehráli nováčka soutěže z Kopřivnice a vítězný gól vstřelil ve druhé části kapitán opavského výběru Petr Chalupa.

„Bylo potřeba vyhrát, ale zase jsme si to zkomplikovali, což je naše klasika. V poslední minutě jsem měl trochu strach. Zase všude poslouchat ty remízové řeči, které úplně zbožňuju… Jsem rád, že jsme to uhráli,“ řekl Petr Chalupa.

Do třetice všeho dobrého tak Opavští srazili kopřivnický výběr. „Už jsem to dřív říkal. Podle mě je to nejhorší tým, proti kterému jsme letos hráli, a ztratili jsme s ním pět bodů. Konečně jsme je porazili,“ oddychl si opavský útočník.

Slezan hrál v úvodních dvou třetinách velmi dobře. Byl aktivní, dobře napadal. Kopřivnici držel skvělými zákroky gólman Adam Vrba. „Je to dobrý brankář. Ve druhé lize už má něco odchytáno. Je to zkušený kluk, drží je,“ všiml si kapitán Slezanu.

Právě on vstřelil v polovině zápasu třetí gól Opavy a jeho zásah se nakonec ukázal jako vítězný. „Byly tam nějaké střely, Kryštof (Beneš – pozn. red.) objel branku a dal mi to do prázdné,“ popisoval jednoduchou pozici před třetí opavskou brankou její autor.

Mladík Kryštof Beneš nastoupil poprvé za áčko Slezanu a hned v první formaci. „S trenérem a týmem jsme řekli, co potřebujeme, ať hraje. Hrál jednoduše, dal gól, pěkně nahrál. Podle mě hrál výborně,“ chválil Chalupa nováčka v týmu Slezanu.

Opavští se museli obejít bez zkušených útočníků Pavla Selingra s Tomášem Polokem. Chyběl také Lukáš Svoboda a mladý obránce Tomáš Černý. „Seloš (Pavel Selingr – pozn. red.) mi říkal, že je nemocný. Polis (Tomáš Polok – pozn. red.) prostě nemá brusle. Bohužel. Nemá výstroj, nemůže hrát,“ krčil rameny sedmadvacetiletý hokejista.

„Bez nich je to těžší. Nemáme tak široký kádr. Je těžké je nahradit, naštěstí jsme to zvládli. Nevím, jestli už ve středu Polis bude hrát, není to otázka na mě. Já mu ty brusle nekoupím,“ směje se Chalupa.

O Vánocích bez vepřového řízku, táta dostane krokoměr

Do konce roku zbývají tři zápasy a všechny budou pro Slezan klíčové. Utká se totiž s nejbližšími konkurenty v tabulce. „Je hodně důležité, že jsme vyhráli. Kdybychom prohráli, byli by od nás na osm bodů, což je dost. Psychicky by nás to zlomilo. Věřím, že z Břeclavi dovezeme body a Valmez doma musíme porazit,“ velí kápo Slezanu.

Ve středu čeká opavské borce cesta na jih Moravy a zároveň jedna z největších štrek v rámci soutěže. „Je to složité, musíme si vzít v práci volno. Bohužel, Břeclav je daleko, ale pro všechny je to stejné. S tím nic nenaděláme,“ uvědomuje si opavský centr.

Jak se těší na Vánoce? „Už jsem velký, ale ještě nemám děti. Možná až je budu mít, budu to nějak víc prožívat. Takhle se sejdeme, dáme si večeři. Nemám rád ryby, ale jednou za rok to musím sníst. Mamka mi nechce udělat vepřový řízek. Musím to přežít,“ usmívá se. Jak Ježíšek Chalupa s dárky? „Už vím, co koupím tátovi. Říkal, že chce změřit, kolik s mamkou v pátek nachodí po nákupech, takže mu seženu krokoměr. Pro něj už dárek mám,“ směje se.

Co by přál opavskému hokeji do nového roku 2016? „Ať už to konečně funguje. Všichni ví, jak to je. Je to těžké. Nevíme, co bude. Někteří kluci nemůžou hrát, protože nemají výstroj. Už se k tomu nechci vyjadřovat, protože to neovlivním. Nechápu to, přetahuje se to ze strany na stranu, ale nejvíc na to doplácíme my,“ dodává na závěr Petr Chalupa.