• úterý 23. října 2012
  • Jan Šimek

Slezan se dvakrát v řadě postaví Vsetínu, začíná se na Valašsku

Opavští hokejisté v posledním domácím utkání potvrdili velice cenný bod ze stadionu Havířova, když po velkém dramatu porazili Nový Jičín 2:1. Nový druholigový systém letos přišel s novinkou a tím jsou speciální kola, ve kterých se proti sobě postaví tabulkoví sousedé. Šestý se Slezan se tak už ve středu 24. 10. 2012 od 17:30 utká s pátým Vsetínem. Odveta na opavském ledě pak na programu v sobotu.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, opavský Slezan v sobotu potvrdil premiérový bod z venku, když po velkém boji získal tři body v duelu s Novým Jičínem. Z předposlední příčky tabulky se tak Opavští vyšvihli až na šesté místo, které mu do dalších dvou kol přisoudilo atraktivního soupeře ze Vsetína.

Ten je v tabulce výš jen díky lepšímu skóre a v posledním kole navíc neuhrál jediný bod proti Frýdku-Místku, jemuž na jeho ledě podlehl v poměru 3:4. Trenér Valachů Viktor Hlobil tak má plnou hlavu starostí s taktikou jak vyzrát na Opavu.

Vsetínskou výhodou by mohlo být úzké kluziště stadionu. Vždyť Vsetínští na svém stadionu vyhráli ve všech čtyřech případech. Lapač tak čeká na dobytí. „Užší kluziště pro nás bude nevýhodou, ale na zápas se dobře připravíme a uděláme všechno proto, abychom zvítězili,“ poznamenal asistent opavského kouče Marek Harazim.

Opava je kromě dlouhodobého maroda beka Daniela Kysely kompletní. Zato Valaši mají problémy se složením obranných řad. Chybět bude Filip Okuliar s Jiřím Fardou. Ofenziva bude oslabena o dvojici Petr Hruška – Jiří Korčák, která je po operaci kolene.

V letošním druholigovém ročníku už se proti sobě oba středeční soupeři jednou postavili. Bylo to na začátku října ve slezské metropoli, kde Opava zvítězila jednoznačně 4:0 a Vsetín bude mít o motivaci rozhodně postaráno.

Utkání Na Lapači má úvodní vhazování naplánováno na středu 24. 10. 2012 v 17:30. Vyjde Vsetínu odveta za porážku 0:4 ve 4. kole letošního ročníku nebo Slezan potvrdí svou prozatimní nadvládu?

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Jos. Tichý, Kukol, Bednárek, Galvas, Tůma, Mosler – Wolf, Chalupa, Vlašánek – Pavelek, Mlýnek, Vítek – Černý, Měch, Herman – Koschatzký, Polok.

VHK Vsetín: Hromada – Okuliar, Vrba, Vodák, Jur. Tichý, Mečiar, Žabčík, Tesařík, Zúbek, Vaněk, Vítek, Dubec, Hruška, Mikšovský, Kubo, Podešva, Brezáni, Kajaba, Holík.

Na oficiální webové stránky našeho příštího soupeře se můžete podívat zde.

Pokud se na zápas nevydáte osobně, můžete ho sledovat alespoň prostřednictvím textového online-přenosu.

Další zápasy 10. kola

LHK Jestřábi Prostějov – HC AZ Havířov 2010