• úterý 03. ledna 2012
  • Filip Lefenda

Slezan vstoupí do nového kalendářního roku bitvou se Vsetínem

Druhá hokejová liga se po vánočních svátcích a oslavách příchodu roku 2012 hlásí opět o slovo. První letošní duel bude pro opavské hokejisty rozhodně z kategorie těch složitějších. O další body totiž jede bojovat Slezan na led Vsetína, který je v zápasech před vlastním publikem vůbec nejlepším týmem z celé soutěže! Valaši doma naposledy prohráli na konci října, což je už hezká porce týdnů! Uvidíme, jak si Opava na ledě žlutozelených povede. Zápas startuje ve středu 4.1. v 17:30 hodin.

Bude se jednat o duel tabulkových sousedů, přičemž o něco lépe je na tom Vsetín. Ten vstupuje do nového kalendářního roku na páté příčce s náskokem pěti bodů na šestou Opavu. Slezan má na svém kontě 47 bodů, sedmé Valašské Meziříčí se poté drží o čtyři body zpět.

Osvěžme si trochu paměť posledními odehranými zápasy obou týmů. Bylo to tři dny před Štědrým dnem, co se Vsetín utkal s Prostějovem, potažmo Opava s Frýdkem. Valaši opět potvrdili svou domácí dominanci a poradili si s Jestřáby 5:3. Slezan bojoval o body venku, ale byl rovněž úspěšný. Naši hokejisté se utkali se svým oblíbeným soupeřem z Frýdku-Místku a výhra 4:1 byla zasloužená.

Můj dům, můj hrad. Ve vzájemných zápasech se vždy radovalo domácí mužstvo. Nejprve to byl Vsetín, který v rámci 10. kola porazil Opavu 5:2. Ve 20. kole se ale Slezanu odveta vydařila a tři body tentokrát putovaly na konto domácích hokejistů. Pro úplnost dodejme, že střetnutí skončilo 3:2.

Brankářské duo ve Vsetíně tvoří ostřílený Lukáš Plšek s mladým Petrem Hromadou. V obranné řadě jsou nejvíce vidět Zbyněk Spitzer (3+10), Jiří Farda (3+10) či Jiří Heš (6+6), který však do Vsetína přišel až v průběhu sezóny. Nejlepším střelcem valašského mančaftu je František Zúbek (18+15), ovšem nejproduktivnějším hráčem je Daniel Vaněk (15+22). Koučem je pan Viktor Hlobil.

Sestavy obou celků v posledním odehraném zápase:

VHK Vsetín: Plšek - Farda, Heš, Mečiar, Spitzer, Hoďa, Hrčka - Zúbek, Vaněk, Sprušil - Kubo, Hruška O., Vítek - Kajaba, Podešva, Bajtek

HC Slezan Opava: Šafránek - Bednárek, Kysela, Tichý, Tuma, Kukol, Mosler, Jurčík, Baďura, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Mlýnek

Na oficiální internetové stránky vsetínského klubu se můžete podívat zde.

Zápas můžete sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu.

Jak to vidí bookmakeři

Vsetín (1,9) - Remíza (4) - Opava (2,5)

Další zápasy 32. kola

HC Karviná – HC Zubr Přerov