• neděle 16. listopadu 2014
  • Lukáš Jasoněk

Slezan vyzve lídra, do Opavy přijede Vsetín

Hokejisté opavského Slezanu dokázali po pěti zápasech naplno bodovat, když si v sobotu odvezli plný počet bodů z Valašského Meziřičí. Nyní však opavské borce čeká soupeř z opačného pólu tabulky, a sice vedoucí celek soutěže Vsetín. Jak se svěřencům kouče Suchánka proti tomuto soupeři povede, uvidíte v pondělí od 17 hodin.

Tým z Valašska má aktuálně vynikající formu, lídr tabulky totiž nepoznal hořkost porážky ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech, což je v tomto ročníku jeho prozatím nejdelší série, kterou by jistě rád rozšířil právě v duelu s Opavou. K jednomu vzájemnému měření sil mezi oběma celky již letos došlo, v polovině října se Na Lapači radovali z vítězství 5:1 domácí plejeři. Když k tomu připočteme čtvrtfinálové vyřazení Opavy z loňské sezóny, které máme jistě všichni v živé paměti, má Slezan Vsetínu co vracet.

Poslední utkání odehráli Vsetínští v Břeclavi, kde na tamním kluzišti zvítězili rozdílem dvou branek. Vítězství se ovšem nerodilo lehce, když po úvodní periodě museli Valaši dotahovat dvougólové manko. V následujících dvou dějstvích však hosté zabrali a průběh utkání otočili ve svůj prospěch. Z Břeclavi si tak odvezli tři body za výhru 5:3.

Klubovým statistikám vévodí Jan Kolařík, který ve zmiňovaném utkání z Břeclaví zaznamenal jubilejní desátou trefu v tomto ročníku, navíc má na kontě jedenáct asistencí. Druhým nejproduktivnějším hráčem je obránce Marek Haloda, jenž má díky třem gólům a deseti přesným asistencím třináct kanadských bodů. Mezi tyčemi dostává nejvíce prostoru Petr Hromada, jehož procentuální úspěšnost zákroků činí 91,22%.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava:Šafránek – Kysela, T.Černý, Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler – Měch (C), Herman, Vítek, Polok, Kocián, Vaněk, Wolf, L.Černý, Svoboda, Chalupa

VHK Vsetín:Hromada – Haloda, Grebenjuk, Tichý, Báchor, Nedbálek, Hurtík – Zúbek, Vaněk, Vítek – Slováček, Hrazdira, Kolařík – Štrbík, Daněk, Kývala – Uchin, Podešva, Štědrý

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Pondělní duel můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Delegace rozhodčích

Fiala - Moravec, Rožánek