• úterý 11. listopadu 2014
  • Vojtěch Konečný

Slezan zajíždí na led rozjetého Přerova

Opavě rozhodně nevyšly dva poslední zápasy podle představ. Po prohře na ledě Frýdku-Místku podlehli Slezané i břeclavským Lvům a nutně tak potřebují bodovat, neboť čelo tabulky se pomalu začíná vzdalovat. V Přerově naše borce určitě nečeká nic jednoduchého, poněvadž Zubři se v posledních kolech herně zvedli a atakují tak přední příčky. Utkání začíná ve středu 12.11. v 18 hodin.

Náš zítřejší soupeř odehrál své poslední klání v Novém Jičíně. Po čtyřiceti minutách svítilo na světelné tabuli nerozhodné skóre 2:2, zlom nastal ve třetí tercii. Přerov góly ve 46. a 47. minutě zaskočil domácí a bylo takřka rozhodnuto. Pojistku přidal šest minut před konce Goiš, jehož nahození si do vlastní brány nešťastně srazil jeden z beků Nového Jičína.

„Byl to rozhodně těžký zápas. Ze začátku jsme si úplně neplnili to, co jsme si stanovili, ale od druhé třetiny už to bylo lepší a v počtu šancí jsme soupeře převyšovali. Podařilo se nám je zužitkovat a v některých momentech nás podržel brankář Vojtek," prohlásil po utkání Petr Dočkal, trenér Zubrů.

Pokud se zaměříme na statistiky, tak těm vévodí Jiří Goiš (9+4). V obraně se pak nejvíce daří Jiřímu Osinovi (2+4). V bráně dostává více prostorů zkušený Martin Vojtek, zdatně mu ale sekunduje Jiří Slovák.

Co řekl k následujícímu duelu útočník Petr Chalupa? „No co si budeme povídat, v Přerově musíme konečně naplno bodovat, nebo nám uteče čelo tabulky, což samozřejmě nechceme. Listopad je zlomový měsíc, proto musíme dva předcházející zápasy hodit za hlavu," řekl forward Slezanu.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler, Vrabel – Baďura, Měch, Vítek – Černý L., Polok, Herman – Svoboda, Chalupa, Wolf

VHK Vsetín:Hromada – Haloda, Grebenjuk, Tichý, Báchor, Nedbálek, Hurtík – Zúbek, Vaněk, Vítek – Slováček, Hrazdira, Kolařík – Štrbík, Daněk, Kývala – Uchin, Podešva, Štědrý

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Pondělní duel můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.