• pondělí 18. ledna 2010
  • Filip Lefenda

Souboj jako hrom, do Opavy zavítá lídr tabulky

Středeční mistrovské utkání nám nabídne hokejovou lahůdku. Rozjetá Opava kosící jednoho soupeře za druhým přivítá vedoucí celek soutěže z Přerova. Zubři naopak zažívají menší pokles formy a v posledních zápasech se jim příliš nedařilo ani v koncovce. Do Opavy se svůj klub navíc chystá podpořit také početná skupina fanoušků. Zápas by tak mohl být okořeněn kromě soubojů na ledě také hlasivkovými souboji v ochozech. Šlágr začíná ve středu 20.1. od 18 hodin.

Přerov má letos fazónu jako hrom a skvělé výsledky tento mančaft drží na první pozici i v době, kdy se mu příliš nedaří. Zubři zatím nastřádali 67 bodů, avšak duo pronásledovatelů je proklatě blízko. O pouhé dva body zpátky totiž na svou šanci čekají hned dva týmy se shodným počtem bodů - Valašské Meziříčí a Orlová. Přerov vychází z dobré hry v domácím prostředí, kde je také zásluhou svých výtečných fanoušků k neporažení. Venku už je to o něco horší, nicméně stále to stačí na vedoucí příčku druholigové tabulky skupiny Východ.
Slezan je i přes šňůru skvělých výsledků stále šestý, jelikož stahoval sáhodlouhé manko, které na pátý Jičín měl. Nyní už tato ztráta činí pouhopouhé dva body! Na sedmý Vsetín si navíc Opava vypracovala náskok osmi bodů, takže může hrát relativně v pohodě.

Oba týmy v posledních zápasech bodovaly. Zatímco Opava brala plný bodový zisk, Přerov doma netradičně rozdával.
V souboji s Valašským Meziříčím totiž rozhodovaly až samostatné nájezdy. V utkání chudém na branky viděli diváci po gólu na každé straně. Po šedesáti minutách tak svítilo na nové přerovské kostce skóre 1:1. Nájezdy lépe zvládli hosté a po výsledku 1:2 po nájezdech si tak Bobři odvezli dva body. Zajímavostí je, že naposledy doma Přerov prohrál 26.9. s Orlovou, což už jsou bezmála čtyři měsíce! Této porážce předcházela drtivá porážka v minulém kole, kdy Přerov dostal takříkajíc naloženo v Hodoníně a s výsledkem 6:0 ve prospěch Drtičů logicky nemohl být spokojen.
Slezan cestoval v sobotu na led posledního Frýdku a i z tohoto města si svěřenci Karla Suchánka odvezli tři body. Výhru 2:3 Slezanu vystříleli Kocián, Tichý a Chalupa.

Nejlepším střelcem přerovského týmu je Pavel Hanák, který zaznamenal 12 přesných tref. Nejlepším nahrávačem je pak Erik Kohút, jenž má na svém kontě 17 asistencí. Počet získaných kanadských bodů pak mají společný, a sice 22. Neotřesitelnou pozici má pak v týmu spolehlivý brankář Radek Tihlář, jehož procentuální úspěšnost vykazuje vysoké číslo 93,56 %. Jediným hráčem Přerova, který do zápasu nezasáhne, je zraněný útočník Lukáš Menšík. Nejistý je rovněž start nových posil Zubrů.

Letošní vzájemné zápasy:
9. kolo: Opava - Přerov 3:4p
20. kolo: Přerov - Opava 3:2

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Trenčan - Vitásek, Měkýš, Žídek, Koloničný, Tichý, Kukol, Měch, Polok, Tůma, Pavelek, Kocián, Grofek, Černý, Chalupa, Suchánek, Kovalovský.

HC Zubr Přerov: Tihlář - Pala, Novák, Osina, Halouska, Vlček, Musil, Řezníček, Faltýnek - Sedlák, Ditrich, Sprušil - Hanák, Kočara, Kotásek - Coufal, Kohút, Goiš - Kolář, Martinák, Kundrátek.

Webové stránky našeho soupeře si můžete prohlédnout zde.

Zápas lze sledovat také prostřednictvím textového přenosu na serveru onlajny.cz.

Další zápasy 31. kola:
HC Uničov - VSK Technika Blansko