• neděle 15. prosince 2013
  • Jan Mareček

Soupeř dostal tři góly a zabalil to, řekl po zápase s Frýdkem-Místkem Petr Chalupa

Hokejisté opavského Slezanu si díky jasnému vítězství nad Frýdkem-Místkem upevnili pozici na třetí příčce tabulky. Čtvrtá Technika Brno ztrácí na Opavu tři body i přes svou výhru na ledě Hodonína. Druhá Poruba však stále není na dohled, nad Slezanem má náskok patnácti bodů.

Slezan vjel v sobotu na svého soupeře ve velkém stylu, již v desáté minutě vedl 3:0, první třetinu nakonec přidal ještě dvě branky a nikdo tak nepochyboval, že ve slezské metropoli zůstanou všechny tři body. Druhou část už Frýdečtí přidali, dokázali dvakrát skórovat, ale i dvakrát inkasovat a tak byl rozdíl stále pět gólů. Poslední dvacetiminutovku opět ovládla Opava a po střeleckém megakoncertu zvítězila konečným poměrem 12:4.

K utkání se vyjádřil nejlepší střelec Slezanu uplynulé sezony Petr Chalupa: „Frýdek se dnes asi přijel jen zúčastnit, tak od osmé minuty už nebylo o co hrát.“ Sám přispěl k výhře jednou brankou, na otázku, zda to pro takového střelce není v takovémto zápase málo, odpověděl se smíchem: „Já jsem rád, že jsem se zase trefil, že mi to tam zase začalo padat. Pavel Baďura mi to dal na levou stranu, já jsem si puk potáhl do středu a trefil jsem to gólmanovi kolem nohy. Teď se musím přiznat, že jsem chtěl vystřelit nahoru, ale naštěstí mi to sjelo. Kdybych to trefil, jak jsem chtěl, asi by to skončilo někde na plexiskle,“ popisoval svůj zásah s úsměvem Chalupa.

Slezan v posledních dvou zápasech drasticky zvedl střeleckou produktivitu, když nasázel svým soupeřům neuvěřitelných jednadvacet branek. „Předtím jsme sice dávali tak tři góly na zápas, ale stačilo nám to, taky jsme dobře bránili. Teď to tak nejde brát, hráli jsme se slabším Valašským Meziříčí a Frýdkem u kterého nevím přesně jak je na tom tabulce, ale s námi hrál hrozně, dostal dva, tři góly a prakticky to už zabalil, tak jsme jim tam toho nasypali co nejvíc. Kdyby to byl jiný soupeř, určitě by to takhle nešlo,“ řekl opavský útočník.

Soupeři z Frýdku-Místku zápas dost prodlužovali, diskutovali s rozhodčím, protestovali. „Nevím, proč Frýdečtí stále něco reklamovali, třeba u pátého gólu, když puk projel brankáři pod hokejkou, začali pak něco vymýšlet s brankou. Protahovali to zbytečně, já dostávat někde takový nářez, snažím se to rychle dohrát a jet domů, zvláště když k nám ještě přijeli v tak nízkém počtu.“

Jak již bylo řečeno, Slezan má na třetím místě náskok tří bodů na brněnskou Techniku, na další postup v tabulce to ale nevypadá. „Už se hraje vlastně jen o třetí místo, Prostějov s Porubou mají velký náskok, tam už to asi nedoženeme. Další zápas nás čeká Orlová a myslím, že to bude dost těžké. Oni budou spíš čekat, co budeme dělat my a hrozit z brejků, tak jim nesmíme dovolovat přečíslení, aby nám z toho nedávali góly. Ale když předvedeme takový výkon jako dnes, nebojím se, že bychom nevyhráli,“ řekl na závěr opavský kanonýr Petr Chalupa.