• úterý 14. července 2015
  • Jan Šimek, Opavský a Hlučínský deník

Starší dorost Slezanu Opava bude hrát extraligu

Hokejový Slezan bude mít po mladším dorostu také druhý tým v extralize. Nejvyšší soutěž si totiž nově zahrají také starší dorostenci. Mezi elitu sice postoupila Třebíč, jenže kvůli nízkému počtu hráčů se s Opavou dohodla na výměně soutěží.

Opavský starší dorost naposledy působil v extralize před šesti lety, pak prodal licenci Ústí nad Labem.

V uplynulé sezoně přitom Opavští skončili na pátém místě v nadstavbové skupině. „Jsem přesvědčený, že mužstvo na nejvyšší soutěž má. Tento ročník je velice slušný, což potvrdil před rokem v extralize mladšího dorostu, kdy prošel až do semifinále, kde prohrál se Zlínem. Věřím, že v extralize obstojíme," řekl zkušený kouč Karel Suchánek, který v opavském klubu plní také roli sekretáře.

Právě on by měl extraligový tým vést společně s Davidem Musialem, trenérem áčka. „David nemá nejvyšší licenci, proto budeme mít mužstvo na starosti společně," vysvětlil Suchánek.

Třebíč musela účast mezi smetánkou odmítnout. Z jakého důvodu?
„K tomuto kroku jsme přistoupili pro nízký počet hráčů a výrazné omlazení týmu staršího dorostu, což by nezaručovalo konkurenceschopný tým pro extraligovou soutěž," přiznal na klubovém webu generální ředitel Horácké Slavie Karel Čapek.

Výměnu už posvětil také svaz. „Výkonný výbor schválil převod soutěží, které si oba kluby vyměnily," uvedl ředitel extraligy staršího dorostu Vladimír Schiefner.

Zdroj: Opavský a Hlučínský deník