• pátek 17. března 2017
  • Soňa Molatová

Starší dorost zahájil útok na postup do extraligy, se Žďárem si ale neporadil

Svými výbornými výsledky ze základní části se starší dorostenci probojovali až do klíčových zápasů, ve kterých se rozhodne, zda se Slezan pro nadcházející sezónu dočká účasti v extralize staršího dorostu. Postupová místa jsou sice dvě, o posun do vyšší ligy ale usilují hned tři celky. Opava tak bude muset počínaje pátkem prokázat vyšší kvalitu, než tým ze Žďáru nad Sázavou a také Warrior Brno.

Kvalifikaci zahájili starší dorostenci již v pátek na ledě Žďáru nad Sázavou. Ve 4. minutě šli sice domácí do vedení zásluhou Jakuba Nečase, ve druhé třetině ale na inkasovaný gól našli Opavští odpověď. Alex Hladoník práskl do kotouče na útočné modré a bylo vyrovnáno. Ve třetí periodě ale přišla pořádná sprška branek, o kterou se společnými silami postarali Martin Nagy, Jiří Puczek, Jonáš Koudelka, Lukáš Gergel a Karel Geba.

Branky a nahrávky:

4. Nečas (Březina), 44. Nagy (Pytlík), 45. Puczek (Cibula), 46. Koudelka (Březina), 48. Gergel (Puczek), 60. Geba (Klodner, Pytlík) – 23. Hladoník (Vícha, Bitomský)

Sestavy obou celků:

SKLH Žďár nad Sázavou: Radosta – Marek, Klodner, Poizl, Geba, Budín, Melichar, Pachl – Březina, Koudelka, Faizrakhmanov, Puczek, Pytlík, Jirčík, Cibula, Gergel, Berčík, Nagy, Nečas

HK OPAVA: Hass (Fichna) – Vilinskij, Vícha, Zouhar, Kroček – Římský, Zelenkov, Bitomský, Kadula, Hladoník, Bjurkland, Pělucha, Adamczyk, Hymlarová, Teuber

Opavští mladíci tak v následujících duelech budou muset ukořistit co největší počet vítězství a zároveň doufat v co nejhorší formu minimálně jednoho ze soupeřů.

V bojích o postup do extraligy můžete přijít opavské borce povzbudit i vy. V pátek, 24. 3. 2017 doma přivítají Warrior Brno. Úvodní vhazování je naplánováno na 16:15.