• pondělí 25. února 2008
  • Michal Berg, Opavský a Hlučínský deník

Startuje mládežnické play-off, přijďte povzbudit opavské naděje!

Nejen tým mužů, ale i mládežnické celky juniorů a dorostenců si v letošní sezóně vybojovali právo startu v play-off. Zatímco dorostenci si účast ve vyřazovacích bojích zajistili už dříve, junioři svou ztrátu na dohnali až dvěma vítězstvími posledních dvou kolech základní části. Junioři vyzvou v prvním kole Lasselsberger Plzeň, první zápas je na programu už v úterý 26. února od 17:30.

Trenér Karel Suchánek, který k juniorce přišel s asistentem Eduardem Uvírou v prosinci, pokládal za klíčové páteční utkání v Brně. „Tam jsme vedli 4:1, potom ovšem domácí srovnali, bylo to 5:5. V poslední třetině jsme ale rozhodli o výhře 7:5 a tým ukázal svou sílu.“ V sobotu potom junioři přehráli Vsetín a v přímém souboji si vybojovali šanci vyzvat druhý tým základní části Plzeň v prvním kole play-off. „Vsetín má ve svém kádru 11 loňských juniorských mistrů. Věděl jsem, že náš tým je kvalitní, ale spíš jsme se soustředili na záchranu a postup do play-off už zdál moc daleko. O to víc jsme za něj rádi,“ dodal.

Junioři nakonec obsadili 15. místo ve čtyřiadvacetičlenné tabulce. Dorostenecký tým pak zaznamenal ještě větší úspěch, když po základní části své soutěže skončil na skvělém sedmém místě. „Je to obrovský úspěch, nikdo to před sezónou nečekal,“ uvedl trenér dorosteneckého týmu Kamil Konečný. Dorostenci skončili jako druhý nejlepší moravský tým, před nimi se posunul pouze loňský vítěz extraligy dorostu ze Zlína. V play-off vyzvou dorostenci v derby mladé hokejisty Vítkovic. „V sezóně jsme s nimi hráli vyrovnané zápasy, dvakrát se hrálo v prodloužení. Určitě to budou opět vyrovnané souboje,“ předvídá trenér Konečný.

Oba mládežnické týmy hrají v play-off série na dva vítězné zápasy. Juniory můžete přijít povzbudit v úterý 26. února od 17:30 proti Plzni, dorostenci začínají na ledě Vítkovic a doma se představí v pátek 29. února. Případný třetí rozhodující duel by se hrál v Opavě v sobotu 1. března.