• sobota 09. března 2013
  • Jan Šimek

Strašná škoda, do Havířova jsme se chtěli vrátit, řekl zklamaný kapitán Tomáš Měch

Opavští hokejisté ve včerejším utkání s Havířovem prohráli 1:4 a také s letošním ročníkem druhé hokejové ligy se loučí před branami semifinále. Zajímavá a divácky velmi atraktivní čtvrtfinálová derby série mezi Opavou a AZetem je tak u konce. Zklamání z vyřazení bolí, ale Slezan dokázal s velkým favoritem série držet krok, jak uvedl opavský kapitán Tomáš Měch, a to se počítá.

Máme za sebou čtvrtý čtvrtfinálový zápas. Slezan v něm prohrál a sezona pro něj končí. Jak hodnotíte své poslední vystoupení?

První třetina byla nemastná, neslaná. Bylo to takové, že jsme mohli vést 1:0 my, ale i oni. Úvodní gól vstřelil Havířov, což pro nás bylo psychicky strašně těžké. Člověk si pořád říkal, že může být konec. Utkání se mi těžko hodnotí, protože přesilovky nebyly v prvních dvou zápasech špatné, ale nyní už to byla křeč. Trenér zkoušel míchat sestavou, každý do toho dal všechno, jenže nám chyběl klid. Havířov hrál jednoduše, vyhazoval puky a to mu stačilo.

Byly právě nevyužité přesilovky jedním z klíčových momentů zápasu?

Klíčové to určitě bylo. Kdybychom je využili, dostali bychom se zpátky do zápasu a určitě by nám pomohli i lidi, kteří by nás dostali ještě víc do varu. Bylo by to daleko lepší, ale bohužel, nepovedlo se.

Už tak vyhecovanou sérii mezi Opavou a Havířovem ještě dokreslovala parádní atmosféra. Na opavské poměry bezesporu nejlepší v sezoně. Co na ni říkáte?

Přesně, já jsem byl jedním z těch, kteří si do play-off Havířov přáli raději než Přerov, protože jsem věděl, že skvělá atmosféra tady bude. A lidi opravdu přišli. Na zápasy navíc chodí hodně našich blízkých, kterým jsme chtěli udělat radost. Je strašná škoda, že jsme prohráli, protože jsme se v neděli chtěli vrátit do Havířova a tam se mohlo stát cokoliv. Nyní už je však pozdě.

Kde jste viděl hlavní rozdíl mezi vámi a Havířovem. Můžete zmínit klíčový faktor, který nakonec převážil postup na stranu AZetu?

Nebudeme si nic nalhávat, Havířov měl asi větší kvalitu a jeho hráči mají více natrénováno. U nás 99% lidí vstane v šest hodin ráno a jde do práce. Stejně jako nyní před zápasem, kdy člověk přijde po práci a jde rovnou hrát. Tohle všechno se potom sbírá dohromady. Člověk sice chce, ale je to bezzubé. Nemá, kde brát. Když se vyhraje nebo se vede, tak i ta únava je jiná. Když se ale tolik nedaří, dostáváme se do křeče. Chceme, ale odskakují nám puky a podobně. Přece jen Havířov má trochu jiné podmínky, ale určitě jsme dokázali, že na to máme.

Semifinále play-off zůstává pro Slezan stále zakleté. Opavské mužstvo opět skončilo v prvním kole vyřazovací části. Jak konec sezony vnímá kabina?

Je to obrovské zklamání. Osobně pro mě není nejhorší, že jsme nepostoupili. Jde hlavně o tu atmosféru, pro kterou hokej hrajeme. Na play-off vždy přijde hodně lidí a známých, o zápasech si povídají. Chceme lidem a blízkým splatit a vrátit to, jak nám pomáhají a myslím si, že to tak má většina kluků z kabiny. Nyní pro nás sezona skončila a budeme čekat čtyři měsíce na novou. Pak následuje základní část, ve které všichni víme, jaké zápasy se hrají. Bohužel. Nyní nás čeká takové prázdno.